Rektor Kimyoviy texnologiyalar fakulteti jamoasi bilan uchrashdi
Bugun, 27-dekabr kuni  UrDU rektori B.Abdullayev Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimov  hamda rektor maslahatchisi R.Sharipovlar hamrohligida Kimyoviy texnologiyalar fakultetining professor-oʻqituvchilari va tyutorlari bilan uchrashdi.
Uchrashuv avvalida rektor fakultet jaomasini kirib kelayotgan yangi 2023-yil bilan samimiy tabrikladi. Fakultetning oʻziga xos yutuqlarini qayd etib, o'tib borayotgan yil davomida faol mehnat qilgan pedagoglarni e'tirof etdi.
Shuningdek, ortda qolib borayotgan eski yilda amalga oshirilgan ishlar muhokama etilib, yangi yilning galdagi vazifalari belgilab berildi.  Fakultet ilmiy salohiyatini oshirish, xalqaro konferensiyalarda ishtirok etish va tashkil etish, taʼlimni sifatli tashkil etish, chet tili bilish sertifikatiga ega boʻlish borasida tegishli topshiriqlar berildi.
Maʼlumot oʼrnida: hozirda Kimyoviy texnologiyalar fakultetida 3  ta kafedra va ularda asosiy shtatda jami 53 nafar professor-oʼqituvchilar faoliyat yuritmoqda. Fakultet ilmiy salohiyati  37 %ni tashkil etadi. Soʼnggi ikki yilda 2 nafar fan doktori (DSc) va 7 nafar falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun himoyalar qilingan.

Ректор встретился с коллективом факультета Химических технологий
Сегодня, 27 декабря, ректор УрГУ Б.Абдуллаев в сопровождении проректора по научной работе и инновациям З.Ибрагимова и советника ректора Р.Шарипова встретился с профессорско-преподавательским составом Химико-технологического факультета.
В начале встречи ректор искренне поздравил профессорско-преподавательский состав с новым 2023 годом. Отметив особые достижения профессорско-преподавательского состава, он отметил педагогов, активно работавших в течение прошедшего года.
Также была обсуждена работа, проделанная в прошлом году, которая отстает, и определены задачи на новый год. Были поставлены соответствующие задачи по повышению научного потенциала факультета, участию и организации международных конференций, организации качественного образования, получению сертификата по иностранному языку.
Для справки: в настоящее время на химико-технологическом факультете функционируют 3 кафедры и в них работает в общей сложности 53 профессора и преподавателя. Научный потенциал факультета составляет 37%. За последние два года защищено 2 степени доктора наук (DSc) и 7 докторов философии (PhD).