Tyutorlar uchun o'quv seminar boshlandi
Bugun, 6-yanvar kuni Urganch davlat universiteti tyutorlari uchun ikki kunlik oʻquv seminar oʻz ishini boshladi.
Seminar mashgʻulotining birinchi kunida Urganch davlat universiteti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Davletov “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga va O‘zbekiston xalqiga Murojaatining mazmun-mohiyati”, universitet Bosh hisobchisi A.Hayitboyev  “Talabani rag‘batlantirishning normativ-huquqiy asoslari”, Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, nazorat va monitoring bo‘limi boshlig‘i U.Jabbarov  “Talabalar murojaati bilan ishlashning zamonaviy mexanizmlari”, Filologiya fakulteti tyutorlar kengashi raisi N.Bekchanova “Oliy ta’lim muassasasida tyutorlik faoliyatini tashkil etish tartiblari: tyutorlikning maqsadi, vazifalari, majburiyatlari”, universitet Profilaktika inspektori D.Sapayev “Oliy ta’lim muassasalarida jinoyatchilik va huquqbuzarlikni keltirib chiqaruvchi omillarga qarshi kurashishning samarali omillari”, “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi mudiri B.Nurullayeva “Oliy ta’lim muassasasi obyektivida talaba va o‘qituvchi munosabati (keyslar asosida)da ijobiy yechim topish vositalari”, Filologiya fakulteti “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi dotsenti N.Jumaniyozova “Yoshlarda kitobxonlik madaniyatini shakllantirish”, universitet Tyutorlar kengashi raisi R.Matchanov “Yoshlarni harbiy-vatanparvarlik ruhida tarbiyalash” kabi mavzularda maʼruza qildilar, Iqtisodiyot fakulteti tyutori A.Hudayqulovning tyutorlik faoliyati boʻyicha taqdimoti namoyish etildi.
Seminar davomida jamoa bilan ishlash, ijro intizomi hamda nutq madaniyatini oshirish yuzasidan psixologik treninglar olib borildi.

Стартовал обучающий семинар для тьюторов
Сегодня, 6 января, начался двухдневный обучающий семинар для преподавателей Ургенчского государственного университета.
В первый день семинара Давлетов С., первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Ургенчского государственного университета «Суть Послания Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Олий Мажлису и народа Узбекистана», главный бухгалтер университета А.Хайитбоев «Нормативно-правовая база мотивации студентов», начальник отдела по работе с обращениями физических и юридических лиц, контроля и мониторинга У.Джаббаров «Современные механизмы работа со студенческими обращениями», Бекчанова Н. «Методика организации тьюторской деятельности в вузе: цель, задачи, обязанности тьюторской деятельности», Инспектор профилактики вуза Д. Сапаев «Эффективные факторы борьбы с факторами, порождающими преступность и правонарушения в высшие учебные заведения», «Педагогика и психология» Заведующая кафедрой Нуруллаева Б. «Высшее образование му средства нахождения положительного решения во взаимоотношениях студента и преподавателя (на основе кейсов) в призме фонда», Джуманийозова Н., доцент кафедры «Узбекский язык и литература» филологического факультета, «Формирование культуры чтения у молодежи», Р. Матчанов, председатель тьюторского совета университета, «Молодежь прочитала лекции на такие темы, как воспитание в военно-патриотическом духе, выступил тьютор экономического факультета А. Худайкулов на была показана репетиторская деятельность.
В ходе семинара были проведены психологические тренинги по улучшению работы в команде, исполнительской дисциплины и культуры речи.