Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Davletov, Universitet kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Q.Xamroyevlar hamrohligida 14-yanvar – “Vatan himoyachilari kuni”  hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarimizning 31 yilligi munosabati harbiy sohada xizmat qilgan va baynalminalchi jangchi xodimlar bilan uchrashuv o‘tkazdilar.
Uchrashuvda rektor B.Abdullaev bayram bilan qizg‘in muborakbod etib, davlatimiz mustaqilligi, xalqimiz tichligi va osoyishtaligi, Vatanimiz obodligi va ravnaqi yo‘lida olib borayotgan fidokorona mehnatlari uchun bir guruh xodimlarga Tashakkurnoma va universitet Kasaba uyushma qo‘mitasining esdalik sovg‘alarini topshirdi.

Руководство Ургенчского государственного университета встретилось с членами коллектива, работающими в военной сфере
По случаю 14 января - "Дня защитника Отечества" и 31-й годовщины Вооруженных Сил Республики Узбекистан ректор Урганчского государственного университета Б.Абдуллаев в сопровождении первого проректора по делам молодежи и духовно-просветительской работе С.Давлетова, председателя профсоюзного комитета университета К.Хамроев провел встречу с военнослужащими и бойцами-интернационалистами.
На встрече ректор Б.Абдуллаев тепло поздравил с праздником и вручил благодарственное письмо и сувениры от Профсоюзного комитета университета группе сотрудников за их самоотверженный труд во имя независимости нашей страны, мира и спокойствия нашего народа, процветания и развития нашей страны.