Urganch davlat universiteti Kengashining 6-majlisi boʻlib oʻtdi
2023-yil  26-yanvar  sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining  6-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash yigʻilishini rektor anʼanaga muvofiq qutlovlar bilan boshladi:
Jumladan, ko‘p yillik samarali mehnati, o‘z xizmati vazifasiga sodiqligi uchun Filologiya fakulteti dekani D.G‘ayipov hamda “O‘zbek tilshunosligi” kafedrasi mudiri A.Primovga  vazirlikning faxriy yorlig‘i hamda universitetning esdalik sovg‘alari topshirildi.
“Pedagogika va psixologiya” kafedrasi dotsenti D.Oʻrazboyevaga Fan doktori diplomi, shuningdek, U.Latipova, Z.Ataullayev, M.Nurullayevalarga esa PhD diplomlari taqdim etildi.
O‘zbekiston Respublikasi talabalari uchun ta‘sis etilgan Prezident va nomli davlat stipendiyalarining 2022-2023-o‘quv yili uchun tanlovidan o‘tgan 20 nafar stipendiatlarimizga Guvohnomalari hamda ularning ilmiy rahbarlariga Tashakkurnomalar topshirildi.
Shuningdek, Prezident stipendiyasining Respublika bosqichi qatnashchilariga ham vazirlikning sertifikatlari topshirildi.

The 6th meeting of the Council of Urganch State University was held
On January 26, 2023, the 6th meeting of the Council of Urganch State University was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
The rector opened the meeting of the council with greetings as a tradition:
In particular, for many years of effective work and dedication to their duties, the Dean of the Faculty of Philology D. Gayipov and the Head of the Department of "Uzbek Linguistics" A. Primov were awarded an honorary certificate of the Ministry and souvenirs of the university.
The associate professor of "Pedagogy and Psychology" department D. Orazboyeva was awarded the diploma of Doctor of Science, as well as PhD diplomas were presented to U. Latipova, Z. Ataullayev, M. Nurullayeva.
Certificates and letters of thanks were handed over to our 20 scholars who passed the competition of the Presidential and named state scholarships for the students of the Republic of Uzbekistan for the 2022-2023 academic year and their academic supervisors.
Certificates of the Ministry were also presented to the participants of the Republican round of the Presidential Scholarship.