Chorshanba an’anasi: rahbariyatning TTJga tashrifi
2023-yil  22-fevral kuni Urganch davlat universiteti  Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Davletov, rektor maslahatchisi R.Sharipov, Yoshlar ittifoqi yetakchisi A.Samandarovlar chorshanba kungi TTJga tashrif doirasida Texnika va Kimyoviy texnologiyalar fakultetlariga qarashli 6- hamda 7-sonli talabalar turar joylarida boʻlib, sharoitlarni ko‘zdan kechirdilar.
Tashrif davomida talabalari  bilan suhbatda bo‘lib,  u yerda yaratilgan barcha sharoitlardan oqilona foydalanib, bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishga chaqirdilar. Ularni qiynayotgan muammolar haqida so‘radilar, takliflarini tingladilar.
Tashrif yakunida ushbu fakultetlarning dekan muovinlari, TTJ masʼul xodimlari va Talabalar kengashi a‘zolari ishtirokida o‘zaro  yig‘ilish o‘tkazilib, u yerdagi o‘rganilgan  masalalar muhokama qilindi.

Wednesday tradition: visit of the leadership to Students' Dormitory
On February 22, 2023, S. Davletov, the first vice-rector for youth affairs, spiritual and educational affairs of Urganch State University, R. Sharipov, Rector's advisor, and A. Samandarov, the leader of the Youth Union, visited and inspected the conditions of the Students' Dormitory #6tand 7 at the Technical and Chemical University on Wednesday.
During the visit, they talked with their students and urged them to use all the conditions created there wisely and spend their free time meaningfully. They asked about the problems that plagued them and listened to their suggestions.
At the end of the visit, a mutual meeting was held with the participation of the deputy deans of these faculties, responsible employees of Students' Dormitory and members of the Student Council, where the issues studied were discussed.