Barcha islohotlar inson va uning manfaatlari uchun
Keyingi yillarda inson qadrini ulug‘lash, uning huquq va manfaatlarini himoya qilish, aholiga qulay shart-sharoitlar yaratish borasida salmoqli ishlar olib borilmoqda. Qisqa davr ichida mamlakatimizda yangilanishlar nafasi kirib bormagan birorta soha va tarmoq, shahar va tuman, qishloq va mahalla qolmadi. Xususan, Xorazm viloyatida ham ayniqsa, chekka-chekka qishloqlardagi aholining turmush tarzini obod qilishga alohida eʼtibor qaratilmoqda.
Bugun Urganch davlat universiteti talabalari ishtirokida oʻtkazilgan tadbirda ham Prezidentimiz Sh.Mirziyoyev tashabbusi bilan “Inson qadri uchun” tamoyili asosida amalga oshirilayotgan keng koʻlamli ishlar Xorazm viloyati misolida eʼtirof etildi.
Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Prezident Administratsiyasi masʼul xodimi Sh.Satimov, UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori S.Davletov, Oʻzbekiston Yoshlar ishlari agentligi Xorazm viloyati boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari F.Boltayevlar  2023-yil  - “Inson eʼtibor va sifatli taʼlim yili” davlat dasturi doirasida viloyatimizda aholi turmush sharoitlarini yaxshilashga qaratilayotgan ishlar hamda mazkur jarayonlarni keng jamoatchilikka, qolaversa, yoshlarga yetkazish borasida atroflicha fikr yuritdilar.
Tadbir davomida kun tartibidan oʻrin olgan mavzu doirasida videolavhalar namoyish etildi.
Tadbir mehmonlari talaba-yoshlar bilan dildan suhbat qurib, davlatimiz tomonidan yaratilayotgan sharoitlardan unumli foydalanishga va muntazam kitob mutolaa qilishga chaqirdilar.

All reforms are for people and their interests
In recent years, significant work has been carried out to honor human dignity, protect his rights and interests, and create favorable conditions for the population. In a short period of time, there was not a single sector and network, city and district, village and neighborhood in our country that was not touched by the breath of innovation. In particular, in the Khorezm region, special attention is being paid to the improvement of the lifestyle of the people in remote villages.
At the event held today with the participation of the students of Urganch State University, the large-scale works were carried out on the basis of the principle of "For the dignity of man" on the initiative of President Sh. Mirziyoyev were recognized as an example of Khorezm region.
At the event, Sh. Satimov, the responsible officer of the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan, S. Davletov, the first vice-rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work of UrSU, F. Boltayev, the deputy head of the Khorezm Region Department of the Youth Affairs Agency of Uzbekistan, 2023 - "The year of human attention and quality education" within the framework of the state program, they thought about the work aimed at improving the living conditions of the population in our region, as well as about conveying these processes to the general public, and moreover, to the youth.
During the event, videos were shown within the agenda.
The guests of the event had a heart-to-heart conversation with the students and urged them to make good use of the conditions created by our state and to read books regularly.