“Referendum va yoshlar” mavzusida targʻibot tadbiri bo’lib o’tdi
Bugun Urganch davlat universitetida “Referendum – 2023: Kelajaging uchun ovoz ber!” shiori ostida “Referendum va yoshlar” targʻibot tadbiri o’tkazildi.
Unda UrDU Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganov, "Milliy gʻoya, maʼnaviyat asoslari va huquq taʼlimi" kafedrasi mudiri, dots. U.Sheripov, "O‘zbekistonda demokratik jamiyat qurish nazariyasi" kafedrasi dotsenti Sh.Samanova, fakultet dekanlari, tyutorlar hamda talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Tadbirda referendum tushunchasining mazmun-mohiyati, yangilanayotgan Konstitutsiya O‘zbekiston jamiyatining rivojlanishidan kelib chiqayotgan hayotiy zarurat ekanligi va unda yoshlarga ayniqsa, taʼlim sohasiga alohida eʼtibor qaratilayotganligi haqida atroflicha tushuntirishlar berildi. Talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javoblar oldilar.

Today at Urganch State University "Referendum and youth" campaign event was held under the slogan "Referendum - 2023: Vote for your future!".
In it, Sh. U. Sheripov, the head of the Department of Work with Youth, Spirituality and Education of UrSU,  Sh. Samanova, associate professor of the department "Theory of building a democratic society in Uzbekistan", faculty deans, tutors and students participated.
At the event, detailed explanations were given about the essence of the concept of a referendum, the fact that the updated Constitution is a vital necessity arising from the development of the society of Uzbekistan, and that special attention is paid to young people, especially in the field of education. Students received answers to their questions.