“Referendum va yoshlar” mavzusida targʻibot tadbiri bo’lib o’tdi
Bugun Urganch davlat universitetida “Referendum – 2023: Kelajaging uchun ovoz ber!” shiori ostida “Referendum va yoshlar” targʻibot tadbiri o’tkazildi.
Unda UrDU Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganov, "Milliy gʻoya, maʼnaviyat asoslari va huquq taʼlimi" kafedrasi mudiri, dots. U.Sheripov, "O‘zbekistonda demokratik jamiyat qurish nazariyasi" kafedrasi dotsenti Sh.Samanova, fakultet dekanlari, tyutorlar hamda talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Tadbirda referendum tushunchasining mazmun-mohiyati, yangilanayotgan Konstitutsiya O‘zbekiston jamiyatining rivojlanishidan kelib chiqayotgan hayotiy zarurat ekanligi va unda yoshlarga ayniqsa, taʼlim sohasiga alohida eʼtibor qaratilayotganligi haqida atroflicha tushuntirishlar berildi. Talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javoblar oldilar.

Сегодня в Ургенчском государственном университете прошло агитационное мероприятие «Референдум и молодежь» под лозунгом «Референдум-2023: Голосуй за свое будущее!».
В нем Ш. У. Шерипов, заведующий кафедрой работы с молодежью, духовности и образования УрГУ, Ш. Саманова, доцент кафедры «Теория построения демократического общества в Узбекистане», деканы факультетов, преподаватели и студенты.
На мероприятии были даны подробные разъяснения о сути понятия референдума, о том, что обновленная Конституция является жизненной необходимостью, вытекающей из развития общества Узбекистана, особое внимание уделяется молодежи, особенно в сфере образования. Студенты получили ответы на свои вопросы.