Fizika-matematika fakultetida "Uch avlod uchrashuvi" oʻtkazildi
Bugun, 29-mart kuni Fizika-matematika fakulteti Amaliy-matematika va fizika yoʻnalishi talabalari  bilan "Uch  avlod  uchrashuvi" oʻtkazildi.
Tadbirda universitetimizning faxriy ustozlari, jumladan, “Boshlangʻich ta'lim metodikasi” kafedrasi professori S.Masharipova,  “Axborot texnalogiyalari” kafedrasi  katta  oʻqituvchisi  A.Jumanazarova, “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi katta oʻqituvchisi T.Qalandarovalar  mehmon boʻldi.
Faxriy ustozlar bugungi kunda davlatimiz tomonidan ta'limga va yoshlarga berilayotgan imkoniyatlar, konstitutsiyaviy islohotlar haqida soʻz yuritdilar. Oʻz hayotiy tajribalari bilan oʻrtoqlashdilar.

"Three generations meeting" was held at the Faculty of Physics and Mathematics
Today, on March 29, "Three generations meeting" was held with the students of applied mathematics and physics department of the Faculty of Physics and Mathematics.
Honorary teachers of our university, including professor of the "Methodology of Primary Education" department S. Masharipova, senior teacher of the "Information Technologies" department A. Jumanazarova, senior teacher of the "Pedagogy and Psychology" department T. Qalandarova were guests at the event.
Honored teachers spoke about the opportunities provided by our state for education and youth, constitutional reforms. They shared their life experiences.