Tadbirkorlar ishtirokida “Biznes marafon”
Bugun Urganch davlat universitetida viloyatimizning koʻzga koʻringan, faoliyatida koʻplab yutuqlarga erishgan tadbirkorlari ishtirokida motivatsion trening oʻtkazildi. Treningda Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlis senati aʼzosi U.Sharipov, “Fayz-baraka” MCHJ rahbari, deputat Sh.Xudayberganov, UzAgroSugʻurta Urganch shahar boʻlimi rahbari A.Navroʻzovlar mehmon sifatida, shuningdek, UrDU Birinchi prorektori S.Davletov, Iqtisodiyot fakulteti professor-oʻqituvchilari, tyutorlari va talaba-yoshlar ishtirok etishishdi.
Biznes vakillari oʻz tajribalari, tadbirkorlik bilan samarali shugʻullanish va marketingda muvaffaqiyatga erishishda nimalarga eʼtibor qaratish kerakligi haqida talabalarga qimmatli tavsiyalarini, mahorat saboqlarini ulashdilar.
Yurtimizda tadbirkorlikni rivojlantirish va qoʻllab-quvvatlash borasidagi islohotlar, yangilanayotgan Konstitutsiyada iqtisodiyot sohasida kutilayotgan oʻzgarishlarga toʻxtaldilar.
Motivatsion trening tadbirkorlik sohasiga qiziquvchi 300 ga yaqin yoshlar ishtirokida qizgʻin va koʻtarinki ruhda kechdi.

"Business marathon" with the participation of entrepreneurs
Today, a motivational training was held at Urganch State University with the participation of outstanding entrepreneurs of our region who have succeeded in many achievements in their activities. U. Sharipov, a member of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, Sh. Khudayberganov, head of "Fayz-baraka" LLC, deputy Sh. Khudayberganov, A. Navrozovlar, head of the UzAgroSugurta Urganch city branch, as well as S. Davletov, first vice-rector of UrSU, professors and teachers,  tutors and students of the Faculty of Economics, attended the training.
Business representatives shared their valuable advice and lessons with the students about their experiences, effective entrepreneurship and what to pay attention to in order to achieve success in marketing.
Reforms regarding the development and support of entrepreneurship in our country were focused on the expected changes in the economic sphere in the updated Constitution.
The motivational training took place with the participation of about 300 young people interested in the field of entrepreneurship in a lively and cheerful spirit.