Tadbirkorlar ishtirokida “Biznes marafon”
Bugun Urganch davlat universitetida viloyatimizning koʻzga koʻringan, faoliyatida koʻplab yutuqlarga erishgan tadbirkorlari ishtirokida motivatsion trening oʻtkazildi. Treningda Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlis senati aʼzosi U.Sharipov, “Fayz-baraka” MCHJ rahbari, deputat Sh.Xudayberganov, UzAgroSugʻurta Urganch shahar boʻlimi rahbari A.Navroʻzovlar mehmon sifatida, shuningdek, UrDU Birinchi prorektori S.Davletov, Iqtisodiyot fakulteti professor-oʻqituvchilari, tyutorlari va talaba-yoshlar ishtirok etishishdi.
Biznes vakillari oʻz tajribalari, tadbirkorlik bilan samarali shugʻullanish va marketingda muvaffaqiyatga erishishda nimalarga eʼtibor qaratish kerakligi haqida talabalarga qimmatli tavsiyalarini, mahorat saboqlarini ulashdilar.
Yurtimizda tadbirkorlikni rivojlantirish va qoʻllab-quvvatlash borasidagi islohotlar, yangilanayotgan Konstitutsiyada iqtisodiyot sohasida kutilayotgan oʻzgarishlarga toʻxtaldilar.
Motivatsion trening tadbirkorlik sohasiga qiziquvchi 300 ga yaqin yoshlar ishtirokida qizgʻin va koʻtarinki ruhda kechdi.

«Бизнес-марафон» с участием предпринимателей
Сегодня в Ургенчском государственном университете прошел мотивационный тренинг с участием выдающихся предпринимателей нашего региона, добившихся многих успехов в своей деятельности. Шарипов У., член Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Ш. Худайберганов, руководитель ООО «Файз-барака», заместитель Ш. В тренинге приняли участие Худайберганов, начальник Ургенчского городского филиала «УзАгроСугурта» Наврозов А., а также первый проректор УрГУ Давлетов С., профессора и преподаватели, тьюторы и студенты Экономического факультета.
Представители бизнеса поделились со студентами ценными советами и уроками о своем опыте, эффективном предпринимательстве и о том, на что следует обратить внимание, чтобы добиться успеха в маркетинге.
Реформы в части развития и поддержки предпринимательства в нашей стране были ориентированы на ожидаемые изменения в экономической сфере в обновленной Конституции.
Мотивационный тренинг прошел с участием около 300 молодых людей, интересующихся сферой предпринимательства в живом и веселом духе.