Sudyalar bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Joriy yil 19-aprel kuni Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati Maʼmuriy sudining sudyalari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Unda Xorazm viloyat Maʼmuriy sudining sudyalari Oʻ.Hasanov, T.Ibragimov, D.Yusupov, X.Xojayev, UrDU Bosh yuriskonsulti Sh.Atayev, Korrupsiyaga qarshi kurash “Komplaens nazorat” qilish boʻlimi boshligʻi H.Shihova, Tyutorlari kengashi raisi R.Matchonov hamda Tabiiy fanlar fakultetining oʻqituvchilari, talaba-yoshlari ishtirok etdi.
Targʻibot tadbirida sudyalar tomonidan “Yangi O‘zbekiston-huquqiy demokratik davlat inson huquq va erkinliklarini himoya qilishning huquqiy asoslari, qonunchilikni yanada rivojlantirish istiqbollari”, “Mamlakatimizda qulay investitsiyaviy va ishbilarmonlik muhitini ta’minlashning asosi sifatida mulk huquqini sud orqali himoya qilish Konstitutsiyaviy islohotlarning muhim ustuvor yo‘nalishi” mavzularida maʼruzalar qilindi.
Talabalar mamlakatimizda amalga oshirilayotgan sud-huquq sohasidagi islohotlar, qonunchilik tizimidagi o‘zgarishlar, yangi tahrirdagi Konstitutsiyada sud-huquq tizimiga oid oʼzgartirish va qoʼshimchalar haqida  ma’lumotlarga ega boʼldilar.

Состоялась встреча с судьями
19 апреля т.г. в Ургенчском государственном университете состоялась встреча с судьями Хорезмского областного административного суда.
Судьи Административного суда Хорезмской области У.Хасанов, Т.Ибрагимов, Д.Юсупов, Х. Ходжаев, главный юрисконсульт УрГУ Ш. Атаев, начальник отдела противодействия коррупции «Комплаенс-контроль» Шихова Х., председатель Совета тьюторов Матчонов Р., преподаватели и студенты факультета Естественных наук.
На промо-мероприятии судьи выступили с лекциями на следующие темы:
- «Правовые основы защиты прав и свобод человека в новом узбекско-правовом демократическом государстве, перспективы дальнейшего развития законодательства»;
- «Защита прав собственности через суд является важным приоритетом конституционных реформ как основы обеспечения благоприятного инвестиционного и делового климата в нашей стране»
Студенты получили информацию о судебных реформах, изменениях в правовой системе, изменениях и дополнениях судебной системы в новой Конституции.