Yoshlarning har bir qatlami davlatimiz eʼtiborida
Shu yilning 11-aprel kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida yoshlar siyosati sohasidagi ishlar natijadorligini oshirish hamda ular bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari yuzasidan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida “Yoshlar balansi” asosida Urganch davlat universiteti rektoriga biriktirilgan 55 nafar yoshlarning bandligini ta’minlash va ijtimoiy-iqtisodiy muammolarini hal etish yuzasidan 19-aprel kuni rektor Baxrom Abdullayev Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor Sanjar Davletov va Fizika-matematika fakulteti professor-oʻqituvchilari bilan birgalikda Shovot tumanidagi nogironligi bor va ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazishdi.
Uchrashuv mobaynida ishga joylashish, tibbiy xizmatdan foydalanish, ta’lim olish, ish yuritish maqsadida texnik jihozlar bilan ta’minlash kabi masalalarda ko‘mak istab kelgan, ijtimoiy ehtiyojmand, davlatning g‘amxo‘rligi va e’tiborini kutayotgan yoshlarning muammo va takliflari tinglandi.
Har bir yosh bilan suhbat jarayonida hayot yo‘lini topishi uchun maslahatlar berildi. Chet tillarini, zamonaviy bilimlarni egallashlari uchun yo‘l-yo‘riq ko‘rsatildi.
Shuningdek, bir guruhlar yoshlarning xonadonlarida boʻlishdi.
Darhaqiqat, ertangi kunimiz egalari bo‘lgan yoshlar bilan ishlash ularga yetarli sharoit yaratib berish, ayniqsa, jamiyatning bir bo‘lagi bo‘lgan imkoniyati cheklangan insonlarning rivojlanishiga ko‘mak berish bugunning eng muhim vazifalaridan biridir.

Каждый слой молодежи находится под пристальным вниманием нашего государства
11 апреля текущего года под председательством Президента Шавката Мирзиёева 55 человек прикомандированы к ректору Ургенчского государственного университета на основе «Молодежного баланса» в целях обеспечения выполнения задач, поставленных на совещании видеоселекторов по меры по повышению эффективности работы в сфере молодежной политики и дальнейшему совершенствованию системы работы с ними 19 апреля ректор Бахром Абдуллаев, первый проректор по работе с молодежью и духовно-воспитательной работе Санжар Давлетов и профессора факультета Физико-математического факультета провел встречу с молодежью Шавотского района, с целью обеспечения занятости молодежи и решения их социально-экономических проблем.
В ходе встречи были рассмотрены проблемы и предложения молодых людей, которые хотели помочь в таких вопросах, как трудоустройство, пользование медицинскими услугами, образованием, обеспечением техническими средствами для хозяйственных целей, а также нуждающихся в социальной помощи и ожидающих ухода. и внимание государства, были услышаны.
В ходе беседы с каждым молодым человеком были даны советы, которые помогут ему найти свой путь в жизни. Им было предоставлено руководство по изучению иностранных языков и современных знаний.
Также некоторые группы посетили квартиры молодых людей.
Действительно, работа с молодежью, которая является хозяевами нашего завтрашнего дня, создание для них достаточных условий, особенно поддержка развития людей с инвалидностью, являющихся частью общества, является одной из важнейших задач сегодняшнего дня.