“Qaynonam ham onam” mavzusida ko’rik-tanlov bo’lib o’tdi
"15-may –Xalqaro oila kuni" munosabati bilan bugun Urganch davlat universitetida UrDU Xotin-qizlar Maslahat kengashining “Qizlarjon” klubi, Yoshlar Ittifoqining “Qizlar ovozi”, “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi viloyat kengashining  “Ayollar qanoti”, Urganch shahar 3-sonli “Ma’rifat” mahallasining  “Oqila ayollar” harakati hamda Urganch shahridagi 53008-harbiy qism bilan hamkorlikda “Qaynonam ham onam” mavzusida ko’rik-tanlov bo’lib o’tdi.
Ushbu ko’rik-tanlovni o’tkazishdan maqsad talaba-qizlarni oilaviy hayotga tayyorlash, ularni  oilada uchrab turadigan vaziyatlar va ularni yechimini ko’rsatib berishdan iborat.
Tanlovda Xorijiy filologiya, Iqtisodiyot, Pedagogika, Tabiiy fanlar fakultetlari o’qituvchi ayol va talaba-qizlari 3 shart davomida oʼzaro bellashdi. Natijalarga koʼra:

A contest was held on the topic "My mother-in-law is also my mother".
On the occasion of "May 15 - International Day of Families", today at Urganch State University "Kizlarjon" club of the Women's Advisory Council of UrSU, "Girls' Voice" of the Youth Union, "Women's wing" of the regional council of the National Revival Democratic Party, "Smart Women" movement of "Marifat" neighborhood No. 3, Urganch city the and in cooperation with the 53008th military unit of the city of Urganch, a contest was held on the topic "My mother-in-law is also my mother".
The purpose of conducting this contest is to prepare students for family life, and to show them the situations they encounter in the family and their solutions.
Female teachers and students of the faculties of Foreign Philology, Economics, Pedagogy, and Natural Sciences competed in the contest for 3 tasks. According to the results: