Rektor yangi qurilayotgan oʻquv binosining qurilish ishlarini koʻzdan kechirdi
Ayni paytda Urganch davlat universitetida talabalarning sifatli taʼlim olishlari uchun qulay shart-sharoitlar yaratish maqsadida 2000 o‘ringa mo‘ljallangan 7 qavatli “Smart” o‘quv binosining qurilish ishlari olib borilmoqda. Qurish ishlari "Shovot temir beton" xususiy korxonasi tomonidan amalga oshirilmoqda.
Bugun, 10-may kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Moliya va iqtisodiyot ishlari boʻyicha prorektor A.Atajonov hamrohligida ushbu oʻquv binosini qurilish ishlarini koʻzdan kechirish maqsadida hududga tashrif buyurdi.
Hududda  amalga oshirilgan ishlarni ko‘zdan kechirish barobarida rektor B.Abdullayev tomonidan istiqboldagi rejalarni amalga oshirish borasida mas’ullarga tegishli ko‘rsatma va tavsiyalar berildi.

Ректор ознакомился с ходом строительных работ вновь построенного учебного корпуса
На данный момент в целях создания благоприятных условий для получения студентами качественного образования в Ургенчском государственном университете ведутся работы по строительству 7-этажного учебного корпуса «Smart» на 2000 мест. Строительные работы ведет частное предприятие «Шавот Темир Бетон».
Сегодня, 10 мая, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев в сопровождении проректора по финансово-экономическим вопросам А.Атаджонова посетил область для осмотра хода строительства данного учебного корпуса.
Ознакомившись с проделанной в районе работой, ректор Б.Абдуллаев дал соответствующие поручения и рекомендации ответственным за реализацию планов на будущее.