Rektor yangi qurilayotgan oʻquv binosining qurilish ishlarini koʻzdan kechirdi
Ayni paytda Urganch davlat universitetida talabalarning sifatli taʼlim olishlari uchun qulay shart-sharoitlar yaratish maqsadida 2000 o‘ringa mo‘ljallangan 7 qavatli “Smart” o‘quv binosining qurilish ishlari olib borilmoqda. Qurish ishlari "Shovot temir beton" xususiy korxonasi tomonidan amalga oshirilmoqda.
Bugun, 10-may kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Moliya va iqtisodiyot ishlari boʻyicha prorektor A.Atajonov hamrohligida ushbu oʻquv binosini qurilish ishlarini koʻzdan kechirish maqsadida hududga tashrif buyurdi.
Hududda  amalga oshirilgan ishlarni ko‘zdan kechirish barobarida rektor B.Abdullayev tomonidan istiqboldagi rejalarni amalga oshirish borasida mas’ullarga tegishli ko‘rsatma va tavsiyalar berildi.

The rector inspected the construction works of the newly constructed educational building
At the moment, in order to create favorable conditions for students to receive a quality education, the construction works of the 7-story "Smart" educational building with 2000 seats are underway at Urganch State University. The construction works are being carried out by the private enterprise "Shavot Temir Beton".
Today, May 10, Rector of Urganch State University Bakhrom Abdullayev, accompanied by Vice-Rector for  Financial and Economic Affairs A. Atajonov, visited the region to inspect the construction works of this educational building.
While reviewing the work done in the region, rector B.Abdullayev gave relevant instructions and recommendations to those responsible for the implementation of future plans.