Bugun, 12-may kuni Urganch davlat universitetida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Unda O’zbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasining Xorazm viloyat kengashi raisi Gulsara Kurbanbayevaning universitet talaba-yoshlari bilan samimiy suhbatlashdi.
Uchrashuv avvalida, UrDU birinchi prorektori S.Davletov bugungi kunda mamlakatimizda  yoshlarga oid amalga oshirilayotgan islohotlar, yaratilayotgan imkoniyatlar haqida toʻxtaldi.
Shundan soʻng, Gulsara Kurbanbayeva oʻzining ish faoliyati, hayot yoʼli haqida atroflicha maʼruza qilib, yoshlar bilan ochiq muloqot qildi.

Встреча лидеров и молодежи
Сегодня, 12 мая, в Ургенчском государственном университете состоялась встреча «Лидер и молодежь». Задушевная беседа со студентами вуза состоялась у председателя Хорезмского областного совета Федерации профсоюзов Узбекистана Гульсары Курбанбаевой.
В начале встречи первый проректор УрГУ С. Давлетов рассказал о реформах и возможностях, созданных сегодня для молодежи в нашей стране.
После этого Гульсара Курбанбаева подробно рассказала о своем творчестве и жизненном пути и откровенно пообщалась с молодежью.