Bugun, 12-may kuni Urganch davlat universitetida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Unda O’zbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasining Xorazm viloyat kengashi raisi Gulsara Kurbanbayevaning universitet talaba-yoshlari bilan samimiy suhbatlashdi.
Uchrashuv avvalida, UrDU birinchi prorektori S.Davletov bugungi kunda mamlakatimizda  yoshlarga oid amalga oshirilayotgan islohotlar, yaratilayotgan imkoniyatlar haqida toʻxtaldi.
Shundan soʻng, Gulsara Kurbanbayeva oʻzining ish faoliyati, hayot yoʼli haqida atroflicha maʼruza qilib, yoshlar bilan ochiq muloqot qildi.

Today, on May 12, the "Leader and Youth" meeting was held at Urganch State University. Gulsara Kurbanbayeva, the chairman of the Khorezm regional council of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan, had a sincere conversation with university students.
At the beginning of the meeting, the first vice-rector of UrSU S. Davletov spoke about the reforms and opportunities created for youth in our country today.
After that, Gulsara Kurbanbayeva gave a detailed lecture about her work and life path and openly communicated with young people.