Siz yangi qonunni bilasizmi?
Bugun, 31-may kuni "Ayol — jamiyat ko‘zgusi" mavzusidagi tadbirlar doirasida Urganch davlat universitetida viloyatimizda joylashgan oliy ta'lim muassasalari talabalari ishtirokida "Siz yangi qonunni bilasizmi?" viktorinasi bo'lib o'tdi.
Viktorina 2023-yil 11-apreldagi “Xotin-qizlar va bolalar huquqlari, erkinliklari hamda qonuniy manfaatlarini ishonchli himoya qilish tizimi yanada takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida”gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonuni toʻgʻrisidagi savollar asosida o‘tkazildi.

Do you know the new law?
Today, on May 31, within the framework of events on the theme "Women - the mirror of society" at Urganch State University, with the participation of students of higher educational institutions located in our region, "Do you know the new law?" quiz was held.
The quiz was held on the basis of questions about the Law of the Republic of Uzbekistan "On Amendments and Additions to Certain Legislative Documents of the Republic of Uzbekistan in connection with the further improvement of the system of reliable protection of the rights, freedoms and legal interests of women and children" dated April 11, 2023.