Urganch davlat universiteti tyutorlari uchun navbatdagi oʻquv seminar tashkil etildi
Bugun, 3-iyun kuni Urganch davlat universiteti tyutorlari uchun universitet birinchi prorektori S.Davletov raisligida doimiy seminar ishining navbatdagi mashgʻuloti boʻlib oʻtdi.
Unda barcha fakultetlarning yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari, universitet tyutorlari, Talabalarni turar joy bilan taʼminlash boʻlimi xodimlari, psixolog va profilaktika inspektori ishtirok etdi.
Seminarda dastlab UrDU Yoshlar masalasalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Davletov “Oliy ta’lim muassasalarida yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha ustuvor vazifalar” mavzusiga oid o‘quv-seminarida belgilangan muhim vazifalar xususida soʻz yuritdi. Shundan soʻng, prorektorning “Uzluksiz maʼnaviy tarbiya konsepsiyasida belgilangan drayver kompetensiyalar toʻgʻrisida”gi maʼruzasi tinglandi.
Mashgʻulot davomida universitet profilaktika inspektori D.Sapayev yoshlar orasida jinoyatchilikni oldini olish boʻyicha, universitet yoshlar yetakchisi A.Samandarov esa  harbiy xizmatni oʻtagan koʻngilli talabalardan iborat Qalqon guruhini tashkil etish masalalari yuzasidan maʼruza qildilar. Psixolog M.Avezova  psixologik trening o‘tkazdi.

Another educational seminar was organized for tutors of Urganch State University
Today, on June 3, the next session of the permanent seminar was held for the tutors of Urganch State University under the chairmanship of the first vice-rector of the university S. Davletov.
It was attended by the deputy deans for youth affairs of all faculties, university tutors, employees of the Student Housing Department, a psychologist, and a prevention inspector.
At the seminar, S. Davletov, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work of UrSU, gave a lecture on the topic "Priority tasks for youth affairs and spiritual-educational work in higher education institutions" -he spoke about the important tasks defined in the seminar. After that, the vice-rector's lecture "On the driving competencies defined in the concept of continuous spiritual education" was heard.
During the training, the preventive inspector of the university D. Sapayev gave a speech on the prevention of crime among young people, and the youth leader of university A. Samandarov gave a speech on the issue of forming the "Kalkan" group consisting of volunteer students who have completed military service. Psychologist M.Avezova conducted psychological training.
During the seminar, based on the tasks of the tutors, various issues were discussed and relevant recommendations were made.