"Intellektual haftalik" doirasida "Zakovat Quiz" o‘yini o‘tkazildi
Shu kunlarda mamlakatimizda 30-iyun - “Yoshlar kuni” munosabati bilan “Yangi Oʻzbekistan yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida  tadbirlar o‘tkazilmoqda. Shuningdek, 12-17 iyun kunlari "Intellektual haftalik” deb e’lon qilindi.
2023-yil 12-iyun sanasida "Zakovat intellektual klubi" NNT va Urganch davlat universiteti hamkorligida universitet faol talabalari bilan mahalla yoshlari  ishtirokida "Zakovat Quiz" intellektual o‘yini o‘tkazildi.
Turnirda 30 ta jamoa tarkibida 240 nafardan ortiq talaba-yoshlar ishtirok etishdi. 8 ta round davom etgan "Zakovat Quiz" o‘yini yakuniy natijalariga ko‘ra Tarix fakultetining "Feniks UrDU" jamoasi g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.

"Zakovat Quiz" game was held as part of the intellectual week
These days, on the occasion of June 30 - "Youth Day" in our country,  events are being held under the slogan "Youth of New Uzbekistan, let's unite!". Also, June 12-17 was announced as "Intellectual Week".
On June 12, 2023, in cooperation with the "Zakovat Intellectual Club" NGO and Urganch State University, an intellectual game "Zakovat Quiz" was held with the participation of active students of the university and the youth of the neighborhood.
More than 240 students participated in the tournament in 30 teams. According to the final results of the "Zakovat Quiz" game, which lasted for 8 rounds, the team of "Fenix UrSU" of the Faculty of History won.