"Intellektual haftalik" doirasida "Zakovat Quiz" o‘yini o‘tkazildi
Shu kunlarda mamlakatimizda 30-iyun - “Yoshlar kuni” munosabati bilan “Yangi Oʻzbekistan yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida  tadbirlar o‘tkazilmoqda. Shuningdek, 12-17 iyun kunlari "Intellektual haftalik” deb e’lon qilindi.
2023-yil 12-iyun sanasida "Zakovat intellektual klubi" NNT va Urganch davlat universiteti hamkorligida universitet faol talabalari bilan mahalla yoshlari  ishtirokida "Zakovat Quiz" intellektual o‘yini o‘tkazildi.
Turnirda 30 ta jamoa tarkibida 240 nafardan ortiq talaba-yoshlar ishtirok etishdi. 8 ta round davom etgan "Zakovat Quiz" o‘yini yakuniy natijalariga ko‘ra Tarix fakultetining "Feniks UrDU" jamoasi g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.

В рамках интеллектуальной недели прошла игра «Заковат Викторина»
В эти дни, по случаю 30 июня – «Дня молодежи» в нашей стране проходят мероприятия под лозунгом «Молодежь Нового Узбекистана, объединимся!». Также 12-17 июня были объявлены «Интеллектуальной неделей».
12 июня 2023 года совместно с ОО «Интеллектуальный клуб «Заковат» и Ургенчским государственным университетом была проведена интеллектуальная игра «Заковат Викторина» с участием активных студентов университета и молодежи района.
В турнире приняли участие более 240 студентов в составе 30 команд. По итоговым результатам игры «Заковат Викторина», которая длилась 8 туров, победу одержала команда «Феникс УрГУ» Исторического факультета.