Festival ishtirokchilari universitet bo'ylab sayohat qilishdi
"Global ta'lim va yoshlar" nomli xalqaro talabalar festivali ishtirokchilari Urganch davlat universitetining moddiy texnik bazasi bilan tanishishni boshlashdi. Ilk manzil Tabiiy fanlar fakultetining Kimyo laboratoriyasi boʻldi. Mehmonlarni fakultet professor-oʻqituvchilari laboratoriyalar faoliyati bilan yaqindan tanishtirdi.
Shundan so'ng festival ishtirokilari Urganch davlat universitetining Kimyoviy texnologiyalar fakultetida bo'lishdi. Fakultet rahbariyati va o'qituvchilari mehmonlarni iliq qarshi oldi. Talabalarga fakultet professor-o'qituvchilarining ilmiy-innovatsion loyihalari ko'rgazmasi namoyish etildi. Ayni paytda olimlar tomonidan amalga oshirilayotgan ilmiy loyihalar haqida ma'lumot berildi.
Mehmon talabalar universitet bo'ylab sayohatlari davomida Texnika fakultetiga ham tashrif buyurishdi. Fakultetning "Transport tizimlari" kafedrasiga qarashli Mashina detallari, Transport vositalarining elektr jihozlari, Qishloq xo'jalik mashinalari konstruksiyalari kabi fan laboratoriya xonalarining jihozlanishi bilan yaqindan tanishdilar. Laboratoriyalarning jihozlanishi, ayniqsa, Farg'ona politexnika instituti talabalarining e'tiborini tortdi. Shuningdek, fakulteti hududidagi Axborot-resurs markazi bilan ham tanishdilar.

Участники фестиваля совершили экскурсию по университету
Участники Международного студенческого фестиваля «Глобальное образование и молодежь» приступили к ознакомлению с материально-технической базой Ургенчского государственного университета. Первым пунктом назначения стала химическая лаборатория факультета Естественных наук. Профессора и преподаватели факультета ознакомили гостей с деятельностью лабораторий.
После этого участники фестиваля находились на факультете Химических технологий Ургенчского государственного университета. Руководство факультета и преподаватели тепло встретили гостей. Студентам была представлена выставка научных и инновационных проектов профессоров факультета. При этом была дана информация о научных проектах, реализуемых учеными.
Приглашенные студенты также посетили Технический факультет во время экскурсии по университету. Они ознакомились с оборудованием научно-лабораторных кабинетов кафедры «Транспортные системы» факультета, такими как детали машин, электрооборудование транспортных средств, конструкции сельскохозяйственных машин. Оснащение лабораторий привлекло внимание студентов Ферганского политехнического института. Также они ознакомились с Информационно-ресурсным центром на территории факультета.