Festival ishtirokchilari universitet bo'ylab sayohat qilishdi
"Global ta'lim va yoshlar" nomli xalqaro talabalar festivali ishtirokchilari Urganch davlat universitetining moddiy texnik bazasi bilan tanishishni boshlashdi. Ilk manzil Tabiiy fanlar fakultetining Kimyo laboratoriyasi boʻldi. Mehmonlarni fakultet professor-oʻqituvchilari laboratoriyalar faoliyati bilan yaqindan tanishtirdi.
Shundan so'ng festival ishtirokilari Urganch davlat universitetining Kimyoviy texnologiyalar fakultetida bo'lishdi. Fakultet rahbariyati va o'qituvchilari mehmonlarni iliq qarshi oldi. Talabalarga fakultet professor-o'qituvchilarining ilmiy-innovatsion loyihalari ko'rgazmasi namoyish etildi. Ayni paytda olimlar tomonidan amalga oshirilayotgan ilmiy loyihalar haqida ma'lumot berildi.
Mehmon talabalar universitet bo'ylab sayohatlari davomida Texnika fakultetiga ham tashrif buyurishdi. Fakultetning "Transport tizimlari" kafedrasiga qarashli Mashina detallari, Transport vositalarining elektr jihozlari, Qishloq xo'jalik mashinalari konstruksiyalari kabi fan laboratoriya xonalarining jihozlanishi bilan yaqindan tanishdilar. Laboratoriyalarning jihozlanishi, ayniqsa, Farg'ona politexnika instituti talabalarining e'tiborini tortdi. Shuningdek, fakulteti hududidagi Axborot-resurs markazi bilan ham tanishdilar.

Festival participants toured the university
Participants of the International Student Festival "Global Education and Youth" began to familiarize themselves with the material and technical base of Urganch State University. The first destination was the Chemistry Laboratory of the Faculty of Natural Sciences. The professors and teachers of the faculty introduced the guests to the activities of the laboratories.
After that, the participants of the festival were at the Faculty of Chemical Technologies of Urganch State University. Faculty management and teachers warmly welcomed the guests. An exhibition of scientific and innovative projects of faculty professors was shown to the students. At the same time, information was given about the scientific projects being implemented by scientists.
The visiting students also visited the Technical Faculty during their tour of the university. They got acquainted with the equipment of the science laboratory rooms of the "Transport Systems" department of the faculty, such as machine details, electrical equipment of vehicles, constructions of agricultural machines. The equipment of the laboratories attracted the attention of students of the Fergana Polytechnic Institute. They also got acquainted with the Information Resource Center on the territory of the faculty.