Bugungi kunda Urganch davlat universitetida 3100 sigʻimga ega talabalar turar joyi kompleksi mavjud. Shundan 800 oʻrin 1-kursga qabul qilinadigan talabalar va ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlar uchun ajratib qoʻyilgan. Qolgan 2300 oʻrin my.urdu.uz platformasi orqali onlayn ariza bergan talabalarga taqsimlab berildi.
Hozirda Urganch davlat universiteti talabalarini TTJ va ijara bilan taʼminlash boʻyicha shtab tashkil etilgan boʻlib, yangi o'quv yili boshlanish davrida talabalarning yashash joy qidirib sarson bo'lmasliklarini oldini olish maqsadida shtab aʼzolari tomonidan ehtiyoji bor talabalar uchun ijara xonadonlari ro'yxati shakllantirilib, tavsiya etilgan. Yangi o'quv yili boshidan ularni ijara xonadonlariga joylash choralari ko'riladi.

Housing provision for students is underway at Urganch State University
Today, Urganch State University has a student accommodation complex with a capacity of 3,100. Of these, 800 places are reserved for students admitted to the 1st year and young people in need of social protection. The remaining 2,300 places were allocated to students who applied online through the my.urdu.uz platform.
Currently, a staff for housing provision and rent to students of Urganch State University has been established, and in order to prevent students from wandering around looking for a place to live at the beginning of the new academic year, the members of the staff have formed and recommended a list of rental apartments for students in need. From the beginning of the new academic year, measures will be taken to accommodate them in rented apartments.