Talabalar uchun sport maydonchalari barpo etilmoqda
Urganch davlat universiteti talaba-yoshlarining sport  bilan shug‘ullanishlarini qo‘llab-quvvatlash, sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish, bu borada oliygohda zarur sharoitlar yaratish maqsadida Urganch tumani “Mustaqillik” ko‘chasida joylashgan Kimyo-texnologiya fakulteti hududida 7-son talabalar turar joyi binosi yonida kichik sport maydonchalarining qurilish ishlari olib borilmoqda.
Hozirda ushbu hududda Mini-futbol, Basketbol, Voleybol, Badminton, Gandbol hamda ochiq turdagi gimnastika maydonchalarining qurilish ishlari yakuniga yetmoqda.
14-sentabr kuni UrDU rektori B.Abdullayev quruvchilar va bir guruh masʼullar hamrohligida qurilish-taʼmirlash ishlarini borib koʻrdi.

Для студентов строятся спортивные площадки
В целях поддержки спортивной деятельности студентов Ургенчского государственного университета, пропаганды здорового образа жизни и создания необходимых условий в университете в этом плане студенческое общежитие №7 расположено на территории Химического факультета и Технологии, Ургенчский район, по улице «Независимости» рядом со зданием ведутся работы по строительству малых спортивных площадок.
В настоящее время на этом участке завершаются работы по строительству площадок для мини-футбола, баскетбола, волейбола, бадминтона, гандбола и открытых гимнастических площадок.
14 сентября ректор УрГУ Б.Абдуллаев в сопровождении строителей и группы официальных лиц посетил строительно-ремонтные работы.