Har bir insonning yetuk kasb egasi bo‘lib jamiyatda o‘z o‘rnini topishida ustozlarning o‘rni juda katta. Ta’lim sohasida uzoq yillar mehnat qilib, oliy dargohining rivojlanishiga oʼz hissasini qoʼshib, yosh avlod ta’lim-tarbiyasiga umrini bagʼishlagan fidoiy ustozlarimizni qancha eʼzozlasak kamlik qiladi.
Bugun ana shunday salohiyatli va jonkuyar ustozlarimizning holidan xabar olish hamda ularga hurmat-ehtirom ko‘rsatish maqsadida Respublika ishchi guruh vakillari va Urganch davlat universitetining bir guruh rahbar xodimlari universitetning faxriy ustozlari, tabarruk 74 yoshni qarshilagan professor B.Ruzmetov hamda 70 yosh bilan yuzlashgan faxriy ustoz X.Tangriyevalarning xonadonlarida boʻldilar.

Роль учителя очень важна для того, чтобы каждый человек нашел свое место в обществе как зрелый профессионал. Насколько мы чтим наших самоотверженных преподавателей, которые много лет работали в сфере образования, внесли свой вклад в развитие университета, посвятили свою жизнь воспитанию молодого поколения.
Сегодня, чтобы узнать о состоянии наших потенциальных и увлеченных преподавателей и проявить к ним уважение, представители Республиканской рабочей группы и группа руководящего состава Ургенчского государственного университета посетили дома своих почетных преподавателей вуза: Профессор Б. Рузметов, отпраздновавший свое 74-летие, и заслуженный педагог Х. Тангриева, которой исполнилось 70 лет.