Ijara xonadonlari oʻrganilmoqda
Urganch davlat universitetida ijara xonadonlarida yashovchi talabalarning yashash sharoiti hamda kuz-qish mavsumiga tayyorgarligini oʻrganish ishlari davom etmoqda.
Bugun, 25-sentabr kunida Xorazm viloyati Oliy ta′lim, fan va innovatsiyalar vazirligi boshqarmasi boshlig'i O.Otamurotov, UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, tyutorlar, TTJBT boʻlimi hamda Urganch shahar favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xodimlari bilan birgalikda talabalarning ijara xonadonlarida boʻldilar.
Xonadonlarda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, texnik xavfsizlik, kuz-qish mavsumiga tayyorlik holatiga eʼtibor qaratdilar. Shuningdek, tashrif chogʻida talabalar bilan suhbat qilinib,  ularning muammolari haqida soʻradilar.
Is gazidan zaharlanishni oldini olish va elektr energiyadan to'g'ri foydalanish bo'yicha tushuntirish ishlarini olib bordilar.

Изучается вопрос о сдаче квартир в аренду
В Ургенчском государственном университете продолжается изучение условий проживания студентов на съемных квартирах и их готовности к осенне-зимнему сезону.
Сегодня, 25 сентября, начальник отдела Министерства высшего образования, науки и инноваций Хорезмской области О. Отамуротов, первый проректор УрГУ Д. Ибадуллаев вместе с кураторами, сотрудниками отдела обеспечения проживания студентов и управления по чрезвычайным ситуациям г. Урганча посетили съемные квартиры студентов.
Они обратили внимание на условия, созданные для студентов в квартирах, техническую безопасность и готовность к осенне-зимнему сезону. В ходе посещения проводились беседы со студентами и расспрашивались об их проблемах.
Проводилась просветительская работа по профилактике отравления угарным газом и правильному использованию электроэнергии.