Ijara xonadonlari oʻrganilmoqda
Urganch davlat universitetida ijara xonadonlarida yashovchi talabalarning yashash sharoiti hamda kuz-qish mavsumiga tayyorgarligini oʻrganish ishlari davom etmoqda.
Bugun, 25-sentabr kunida Xorazm viloyati Oliy ta′lim, fan va innovatsiyalar vazirligi boshqarmasi boshlig'i O.Otamurotov, UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, tyutorlar, TTJBT boʻlimi hamda Urganch shahar favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xodimlari bilan birgalikda talabalarning ijara xonadonlarida boʻldilar.
Xonadonlarda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, texnik xavfsizlik, kuz-qish mavsumiga tayyorlik holatiga eʼtibor qaratdilar. Shuningdek, tashrif chogʻida talabalar bilan suhbat qilinib,  ularning muammolari haqida soʻradilar.
Is gazidan zaharlanishni oldini olish va elektr energiyadan to'g'ri foydalanish bo'yicha tushuntirish ishlarini olib bordilar.

Apartments for rent are being studied
Studying the living conditions of students staying in rented apartments and their readiness for the autumn-winter season are ongoing at Urganch State University.
Today, on September 25, the head of the department of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations of Khorezm region O. Otamurotov, the first vice-rector of UrSU D. Ibadullayev, together with tutors, staff of Providing accommodation for students department and emergency management of Urganch city visited students' rented apartments.
They paid attention to the conditions created for students in the apartments, technical safety, and readiness for the autumn-winter season. Students were also interviewed during the visit and asked about their problems.
They carried out educational work on the prevention of carbon monoxide poisoning and the correct use of electricity.