Ota-onalar kongresi bo‘lib o‘tdi
Urganch davlat universitetida yangi 2023-2024 o‘quv yili boshlangani munosabati bilan “Ota-onalar kongresi” o‘tkazildi. Bugungi “Ota-onalar kongresi” Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakultetiga 1-kursga qabul qilingan talabalarning ota-onalari bilan oʻtkazildi.
Ota-onalar bilan uchrashuvda universitet rektori B.Abdullayev boshchiligida rahbariyat, fakultet professor-o‘qituvchilari,  tyutorlar hamda OAV vakillari ishtirok etishdi.
Rektor ota-onalarni tabriklash barobarida ularning takliflarini eshitdi.  Shuningdek, rahbariyat tomonidan universitet ichki tartib-qoidalari haqida gapirilib, ta’lim va tarbiya jarayonlari ota-onalar bilan doimiy hamkorlik va hamjihatlikda olib borilishi ta’kidlab o‘tildi. Universitet faoliyati, ta’lim jarayonlari, talaba-yoshlar uchun yaratilgan zamonaviy sharoitlar haqida ma’lumot berildi.
So‘ngra, ota-onalar universitet bo‘ylab sayohat qilishdi, zamonaviy ta’lim jarayonlari, o‘quv-laboratoriya  xonalari, axborot-resurs markazlari, talabalar turar joylarini borib koʻrdilar.

Состоялся родительский конгресс
В связи с началом нового 2023-2024 учебного года в Ургенчском государственном университете состоялся "Родительский конгресс". Сегодняшний родительский конгресс был проведен с родителями студентов, поступивших на 1 курс факультета Естественных и сельскохозяйственных наук.
На встрече с родителями присутствовали руководство, профессора и преподаватели факультета, тьюторы и представители СМИ под руководством ректора университета Б.Абдуллаева.
Поздравив родителей, ректор выслушал их рекомендации. Также руководство рассказало о внутренних порядках университета и подчеркнуло, что образовательный и воспитательный процессы осуществляются в постоянном сотрудничестве и согласии с родителями. Была дана информация о деятельности университета, образовательных процессах, современных условиях, созданных для студентов и молодежи.
Затем родители совершили экскурсию по университету, посетили современные учебные процессы, учебно-лабораторные кабинеты, информационно-ресурсные центры, студенческие общежития.