Ota-onalar kongresi bo‘lib o‘tdi
Urganch davlat universitetida yangi 2023-2024 o‘quv yili boshlangani munosabati bilan “Ota-onalar kongresi” o‘tkazildi. Bugungi “Ota-onalar kongresi” Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakultetiga 1-kursga qabul qilingan talabalarning ota-onalari bilan oʻtkazildi.
Ota-onalar bilan uchrashuvda universitet rektori B.Abdullayev boshchiligida rahbariyat, fakultet professor-o‘qituvchilari,  tyutorlar hamda OAV vakillari ishtirok etishdi.
Rektor ota-onalarni tabriklash barobarida ularning takliflarini eshitdi.  Shuningdek, rahbariyat tomonidan universitet ichki tartib-qoidalari haqida gapirilib, ta’lim va tarbiya jarayonlari ota-onalar bilan doimiy hamkorlik va hamjihatlikda olib borilishi ta’kidlab o‘tildi. Universitet faoliyati, ta’lim jarayonlari, talaba-yoshlar uchun yaratilgan zamonaviy sharoitlar haqida ma’lumot berildi.
So‘ngra, ota-onalar universitet bo‘ylab sayohat qilishdi, zamonaviy ta’lim jarayonlari, o‘quv-laboratoriya  xonalari, axborot-resurs markazlari, talabalar turar joylarini borib koʻrdilar.

A parents' congress was held
In connection with the start of the new 2023-2024 academic year, the "Parents' Congress" was held at Urganch State University. Today's "Parents' Congress" was held with parents of students admitted to the 1st year at the Faculty of Natural and Agricultural Sciences.
The meeting with parents was attended by the management, professors and teachers of the faculty, tutors and media representatives under the leadership of the rector of the university B.Abdullayev.
While congratulating the parents, the rector heard their recommendations. Also, the leadership spoke about the internal procedures of the university and emphasized that education and upbringing processes are carried out in constant cooperation and harmony with parents. Information was given about the activities of the university, educational processes, modern conditions created for students and youth.