Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti rektori Bahodir Mirzayev Texnika fakultetida boʻldi
Bugun Urganch davlat universitetida mehmon boʻlgan “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti rektori Bahodir Mirzayev Texnika fakultetida boʼlib, sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Dastlab fakultet professor-oʼqituvchilari va doktorantlarining sohalar boʻyicha ilmiy-innovatsion loyihalari, ishlanmalari taqdimot qilindi. Fakultetda suv xoʻjaligi boʻyicha yoʻnalish ochish yuzasidan fikrlar almashildi.
Shuningdek, fakultetning Avtomobillarni elektr va elektron tizimlari, Mashina detallari, Qishloq xoʼjaligi texnikasi, Qurilish materiallari va buyumlari, Metralogiya singari laboratoriyalari bilan tanishib, u yerda mashgʼulot olib borayotgan talabalar bilan suhbatda boʼldi. Fakultet Axborot - resurs markazining sharoitlari bilan tanishdi.

Ректор Национального исследовательского университета «Ташкентский ирригационный институт инженеров и механизации сельского хозяйства» Бахадыр Мирзаев посетил технический факультет
Ректор Национального исследовательского университета «ТИИМСХ» Бахадыр Мирзаев, побывавший сегодня в гостях в Ургенчском государственном университете, посетил технический факультет и ознакомился с условиями.
Сначала были представлены научно-инновационные проекты и разработки профессоров факультета и докторантов. Состоялся обмен мнениями по поводу открытия на факультете кафедры водного хозяйства.
Он также ознакомился с лабораториями факультета, такими как «Автомобильные электры и электронные системы», «Детали машин», «Сельскохозяйственная техника», «Строительные материалы и изделия», «Метрология», и побеседовал со студентами, которые там обучаются. Ознакомился с условиями Информационно-ресурсного центра факультета.