8-dekabr - O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni munosabati bilan Urganch davlat universiteti rektorining bayram tabrigi
BOSH QOMUSIMIZNING 31 YILLIGI BARCHAMIZGA MUBORAK BO'LSIN!
Aziz yurtdoshlar, hurmatli Urganch davlat universiteti jamoasi, qadrli o′gil-qizlarim!
Barchangizni O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 31 yilligi bayrami bilan chin qalbimdan tabriklayman.
Bosh Qomusimiz -mamlakat taraqqiyoti va jamiyat farovonligining huquqiy kafolatidir. Jamiyatimizda ro'y berayotgan o'zgarishlar, islohotlar inson qadri uchun,kelajak avlodlarimizning istiqboli uchun tashlanayotgan qadamlarimizda Qomusimiz ham kuch,ham qudratimiz, ham ishonch bo'lib xizmat qilmoqda.
Yurtimiz ravnaqi yo'lidagi sharafli faoliyatingiz, ezgu ishlaringiz va tashabbuslaringizda ulkan zafarlar tilayman. Oilangizga fayz-u baraka, sihat-salomatlik va baxt-saodat  yor bo'lsin. Vatanimiz tinchligiga aslo ko'z tegmasin. Yurtimiz tinch, osmonimiz musaffo, xalqimiz omon bo‘lsin.

December 8 - holiday greetings of the Rector of Urgench State University on the occasion of the Constitution Day of the Republic of Uzbekistan
HAPPY 31st ANNIVERSARY OF OUR CONSTITUTION TO ALL OF US!
Dear compatriots, respected team of Urgench State University, dear boys and girls!
I sincerely congratulate you all on the 31st anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan.
Our Supreme Council is the legal guarantee of the development of the country and the well-being of the society. During the changes and reforms taking place in our society, our community serves as strength, power and confidence in the steps we are taking for the sake of human dignity and the prospects of our future generations.
I wish you great success in your honorable activities, good deeds and initiatives for the development of our country. May your family be blessed with good health and happiness.  May our country be peaceful, our sky clear, and our people safe.