Filologiya fanlari nomzodi, dotsent Matnazar Pirnazarov tavalludining 80 yilligi munosabati bilan xotira kechasi o'tkazildi
Bugun Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida oʻtkazilgan ushbu xotira kechasini UrDU rektori B.Abdullayev kirish soʻzi bilan ochib berib, ustoz Matnazar Pirnazarovni ezgu amallari, xayrli ishlarini xotirladi, ustozning sermahsul faoliyatiga to'xtaldi.
Xotira keachasida adabiyotshunos va tilshunos olimlar, Oʻzbek filologiyasi fakulteti professor-oʻqituvchilari va talaba-yoshlar, shuningdek, ustozning oila a'zolari, yaqinlari ishtirok etib, tadbir davomida Matnazar Pirnazarov hayoti va ilmiy faoliyatiga oid ma'ruzalar tinglandi.
Darhaqiqat, filologiya fanlari nomzodi, dotsent Matnazar Pirnazarov universitetda uzoq yillar faoliyat olib borgan, adabiyotshunoslik ilmiga munosib hissa qo'shgan, teran ma'ruzalari bilan shogirdlar qalbidan chuqur joy olgan yetuk olim hisoblanadi.
Anjuman avvalida dotsent Matnazar Pirnazarov hayoti va pedagogik faoliyati hamda ilmiy merosi aks etgan viderolik namoyish qilindi. Tabrik so'zi olgan ma'ruzachilar dotsent Matnazar Pirnazarovning oliy ta'lim yo'lida qo'shgan ulkan xizmatlari, insoniylik fazilatlari, ilmiy salohiyati yuzasidan fikr-mulohazalar bildirishdi.

A memorial night was held on the occasion of the 80th birthday of Associate Professor Matnazar Pirnazarov, Candidate of Philological Sciences
Urgench State University Rector B.Abdullayev opened this commemorative evening in the Palace of Culture today with an opening speech.
Literary and linguist scientists, professors and teachers of the faculty of Uzbek philology and students, as well as family members and relatives of the master took part in the commemorative evening.
In fact, candidate of philological sciences, associate professor Matnazar Pirnazarov is an accomplished scientist who has worked at the university for many years, made a worthy contribution to the science of literary studies, and won the hearts of students with his deep lectures.
At the beginning of the conference, a video showing the life and pedagogical activities and scientific heritage of Associate Professor Matnazar Pirnazarov was shown. Congratulatory speakers expressed their views on the great services, humanitarian qualities, and scientific potential of Associate Professor Matnazar Pirnazarov in the field of higher education.