Xabaringiz bor, Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev 2023-yilda amalga oshirilgan ishlarni har bir fakultet misolida sarhisob qilish hamda galdagi vazifalarni belgilab olish maqsadida universitet professor-oʻqituvchilari bilan uchrashuvlar oʻtkazmoqda.
Bugun, 5-yanvar kuni Texnika va Kimyoviy texnologiyalar fakultetlari jamoalari bilan uchrashuvlarda birinchi prorektor D.Ibodullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda fakultet dekanlari boshchiligida barcha professor-oʻqituvchilar va tyutorlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvlarda fakultet professor-oʻqituvchilarning ilmiy faoliyati yuzasidan qilingan ishlarni tahlil qilindi, Scopus bazasida maqolalar eʼlon qilish, ilmiy himoyalarni rivojlantirish, laboratoriya jihozlari bilan taʼminlanishni yanada mustahkamlash va unda oqilona foydalanish, taʼlim jarayonlarini sifatli tashkil etish singari masalalarda tegishli topshiriqlar berildi.

Ректорские заседания продолжаются
Как известно, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев проводит встречи с профессорами-преподавателями вуза с целью подвести итоги проделанной в 2023 году работы на примере каждого факультета и определить задачи на будущее.
Сегодня, 5 января, все профессора-преподаватели и тюторы под руководством первого проректора Д.Ибадуллаева, советника ректора Р.Шарипова и деканов факультета приняли участие во встречах с коллективами технического и химико-технологического факультетов.
На заседаниях анализировалась работа, проделанная в связи с научной деятельностью профессоров факультета, давались соответствующие поручения по таким вопросам, как публикация статей в базе данных Scopus, разработка научных защит, дальнейшее усиление обеспеченности лабораторным оборудованием и его рациональное использование, и качественная организация учебного процесса.