Xabaringiz bor, Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev 2023-yilda amalga oshirilgan ishlarni har bir fakultet misolida sarhisob qilish hamda galdagi vazifalarni belgilab olish maqsadida universitet professor-oʻqituvchilari bilan uchrashuvlar oʻtkazmoqda.
Bugun, 5-yanvar kuni Texnika va Kimyoviy texnologiyalar fakultetlari jamoalari bilan uchrashuvlarda birinchi prorektor D.Ibodullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda fakultet dekanlari boshchiligida barcha professor-oʻqituvchilar va tyutorlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvlarda fakultet professor-oʻqituvchilarning ilmiy faoliyati yuzasidan qilingan ishlarni tahlil qilindi, Scopus bazasida maqolalar eʼlon qilish, ilmiy himoyalarni rivojlantirish, laboratoriya jihozlari bilan taʼminlanishni yanada mustahkamlash va unda oqilona foydalanish, taʼlim jarayonlarini sifatli tashkil etish singari masalalarda tegishli topshiriqlar berildi.

Rector's meetings continue
As you know, the Rector of Urgench State University, Bakhrom Abdullayev is holding meetings with the professors and teachers of the university in order to summarize the work done in 2023 on the example of each faculty and to define future tasks.
Today, January 5, all professors, teachers and tutors under the leadership of the first vice-rector D.Ibodullayev, Rector's advisor R.Sharipov and deans of the faculty participated in the meetings with the teams of the Technical and Chemical Technologies faculties.
During the meetings, the work done in connection with the scientific activity of faculty professors and teachers was analyzed, relevant tasks were given in issues such as publication of articles in the Scopus database, development of scientific defenses, further strengthening of the provision of laboratory equipment and its rational use, quality organization of educational processes.