Urganch davlat universitetida bo’lib o’tayotgan “XXI asr algoritmi” nomli xalqaro anjuman ishtirokchilari ko’hna va qadimiy Xiva shahri bo’ylab sayohat qilishdi
Sayohat – aslida tarixni oʻrganish, u bilan yuzlashish ham demakdir. Tarixiy maskanlarimizda boʻlgan mehmonlarning hayrati cheksiz. Xorijliklar shaharning qoʻli gul usta-hunarmandlari tomonidan tayyorlangan mahsulotlarga ham katta qiziqish bildirishdi. Chet ellik matematiklarga unutilmas va betakror onlarni tuhfa etgan, ularning vatanimiz, ayniqsa, Xorazm tarixi bilan yaqindan tanishishlariga xizmat qilgan azim Xiva boʻylab sayohat barchaga birdek manzur boʻldi.
Bu kabi ilmiy-amaliy anjumanlar nafaqat ilm-fan taraqqiyotiga, shu bilan birga, mamlakatimiz turizm salohiyatining yanada rivojlanishiga ham munosib hissa qoʻshadi.

The participants of the international conference "Algorithm of the 21st century" held at the Urgench State University traveled through the old and ancient city of Khiva
Travel means actually learning history and facing it. Visitors to our historical places are endlessly amazed. Foreigners also showed great interest in the products made by the craftsmen of the city. The trip to Azim Khiva was enjoyed by all which gave foreign mathematicians unforgettable and unique moments and served to familiarize them with the history of our homeland, especially Khorezm.
Such scientific and practical conferences contribute not only to the development of science, but also to the further development of tourism potential of our country.