14-YANVAR – “VATAN HIMOYACHILARI KUNI”  HAMDA O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI QUROLLI KUCHLARINING 32 YILLIGI MUBORAK BOʻLSIN!
Vatan barchamiz uchun muqaddasdir. Vatanni himoya qilish barchamizning sharafli burchimiz. Vatan himoyasiga bel bog‘lagan har bir yigit-qiz hamisha elimiz ardog‘ida.
Mamlakatimiz mustaqilligi, xalqimizning tinch va osoyishta hayotini tun-u kun himoya qilib kelayotgan Vatan himoyachilari, bir-biridan o‘ktam, mard va jasur o‘g‘lonlar! Sizlarni 14-yanvar – “Vatan himoyachilari kuni”  hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining 32 yilligi munosabati bilan chin dildan muborakbod etaman!
Sizlarning yakdil, bir so‘zli, kuchli va ishonchli ekanligingizni hamisha qadrlaymiz. Barchangizga ona Vatan va xalqingiz oldidagi muqaddas burchingizni ado etishdek sharafli, mas’uliyatli ishlaringizda zafar va omad, sihat-salomatlik, kuch-quvvat, matonat tilab qolamiz.
Vatanimiz himoyasi sizlardek ishonchli, qat’iyatli va kuchli posbonlarimiz qo‘lida ekanligidan hamisha  faxrlanamiz!
Qadrli Vatan himoyachilari!
Jonajon O‘zbekistonimiz, xalqimiz, oila-a’zolaringiz, yaqinlaringiz baxtiga doimo sog‘-omon bo‘ling!

14 ЯНВАРЯ – ПРАЗДНИЧНОЕ ПОЗДРАВЛЕНИЕ РЕКТОРА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО УНИВЕРСИТЕТА С «ДНЁМ ЗАЩИТНИКОВ ОТЕЧЕСТВА»
С ДНЕМ ЗАЩИТНИКОВ ОТЕЧЕСТВА И 32-Й ГОДОВЩИНОЙ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН!
Родина священна для каждого из нас. Защита Родины – почетная обязанность каждого из нас. Каждый юноша и девушка, посвятившие себя защите Родины, всегда в чести нашей страны.
Защитники Родины, день и ночь защищающие независимость нашей страны и мирную жизнь нашего народа, смелые и отважные парни! От всей души поздравляю вас с 14 января – «Днем защитников Отечества» и 32-й годовщиной Вооруженных Сил Республики Узбекистан!
Мы всегда ценим то, что вы единодушны, целеустремленны, сильны и надежны. Желаем всем вам успехов, удачи, здоровья, сил и упорства в вашем почётном и ответственном деле по исполнению вашего священного долга перед Родиной и народом.
Мы всегда гордимся тем, что защита нашей Родины находится в руках таких надежных, решительных и сильных стражей, как Вы!
Всегда будьте здоровы ради счастья нашего Узбекистана, нашего народа, членов вашей семьи и ваших близких!