14-YANVAR – “VATAN HIMOYACHILARI KUNI”  HAMDA O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI QUROLLI KUCHLARINING 32 YILLIGI MUBORAK BOʻLSIN!
Vatan barchamiz uchun muqaddasdir. Vatanni himoya qilish barchamizning sharafli burchimiz. Vatan himoyasiga bel bog‘lagan har bir yigit-qiz hamisha elimiz ardog‘ida.
Mamlakatimiz mustaqilligi, xalqimizning tinch va osoyishta hayotini tun-u kun himoya qilib kelayotgan Vatan himoyachilari, bir-biridan o‘ktam, mard va jasur o‘g‘lonlar! Sizlarni 14-yanvar – “Vatan himoyachilari kuni”  hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining 32 yilligi munosabati bilan chin dildan muborakbod etaman!
Sizlarning yakdil, bir so‘zli, kuchli va ishonchli ekanligingizni hamisha qadrlaymiz. Barchangizga ona Vatan va xalqingiz oldidagi muqaddas burchingizni ado etishdek sharafli, mas’uliyatli ishlaringizda zafar va omad, sihat-salomatlik, kuch-quvvat, matonat tilab qolamiz.
Vatanimiz himoyasi sizlardek ishonchli, qat’iyatli va kuchli posbonlarimiz qo‘lida ekanligidan hamisha  faxrlanamiz!
Qadrli Vatan himoyachilari!
Jonajon O‘zbekistonimiz, xalqimiz, oila-a’zolaringiz, yaqinlaringiz baxtiga doimo sog‘-omon bo‘ling!

HOLIDAY CONGRATULATIONS OF THE RECTOR OF URGENCH STATE UNIVERSITY ON THE "JANUARY 14 - DAY OF DEFENDERS OF THE FATHERLAND"
HAPPY JANUARY 14 - THE DAY OF DEFENDERS OF THE FATHERLAND AND THE 32ND ANNIVERSARY OF THE ARMED FORCES OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN!
Homeland is sacred for all of us. Protecting the motherland is an honorable duty of all of us. Every young man and woman who devoted himself to the defense of the motherland is always in the honor of our country.
Defenders of the Motherland, who protect the independence of our country, the peaceful and peaceful life of our people day and night, brave and brave boys! I sincerely congratulate you on January 14 - "Day of Defenders of the Fatherland" and the 32nd anniversary of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan!
We always appreciate the fact that you are unanimous, single-minded, strong and reliable. We wish all of you success, good luck, health, strength and perseverance in your honorable and responsible work of fulfilling your sacred duty to the motherland and people.
We are always proud that the protection of our homeland is in the hands of our reliable, determined and strong guards like you!
Dear Defenders of the Motherland!
To the happiness of our Uzbekistan, our people, your family members, and your loved ones, always stay healthy!