Harbiy sport o’yinlari
Bugun, 18-yanvar kuni Urganch davlat universitetida “Vatanparvarlik oyligi” munosabati bilan “Harbiy sport o’yinlari” bo'yicha musobaqa tashkil etildi.
Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibodullayev va Sport klub raisi o'rinbosari M.Rahimov musobaqani ochib berib, ishtirokchilarga omad tiladi. Musobaqalarda barcha fakultetlardan talaba-yoshlar sportning tosh ko’tarish, turnikda tortinish, armrestling kabi turlari bo’yicha o’zara kuch sinashdi. Musobaqadan ko’zlangan asosiy maqsad yoshlar orasida sportni ommalashtirish va sog’lom turmush tarziga rioya qilishdan iborat bo’ldi.
Musobaqa talaba – yoshlarning sportga bo’lgan qiziqishini yanada oshirishga xizmat qildi. G’olib bo’lgan talabalar universitet rahbariyati tomonidan munosib taqdirlandi.

Military sports games
Today, on January 18, a "Military Sports Games" competition was organized in connection with "Patriotic Month" at Urgench State University.
D.Ibodullayev, the first vice-rector of UrSU, and M.Rahimov, deputy chairman of the Sports Club, opened the competition and wished the participants good luck. In the competitions, students from all faculties tried their best in such sports as stone lifting, horizontal bar, arm wrestling. The main goal of the competition was popularization of sports and healthy lifestyle among young people.
The competition served to further increase the interest of students and young people in sports. The winning students were duly awarded by the university management.