Harbiy sport o’yinlari
Bugun, 18-yanvar kuni Urganch davlat universitetida “Vatanparvarlik oyligi” munosabati bilan “Harbiy sport o’yinlari” bo'yicha musobaqa tashkil etildi.
Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibodullayev va Sport klub raisi o'rinbosari M.Rahimov musobaqani ochib berib, ishtirokchilarga omad tiladi. Musobaqalarda barcha fakultetlardan talaba-yoshlar sportning tosh ko’tarish, turnikda tortinish, armrestling kabi turlari bo’yicha o’zara kuch sinashdi. Musobaqadan ko’zlangan asosiy maqsad yoshlar orasida sportni ommalashtirish va sog’lom turmush tarziga rioya qilishdan iborat bo’ldi.
Musobaqa talaba – yoshlarning sportga bo’lgan qiziqishini yanada oshirishga xizmat qildi. G’olib bo’lgan talabalar universitet rahbariyati tomonidan munosib taqdirlandi.

Военно-спортивные игры
Сегодня, 18 января, в Ургенчском государственном университете в связи с «Патриотическим месяцем» были организованы соревнования по «Военно-спортивным играм».
Соревнованию открыли первый проректор УрГУ Д.Ибадуллаев и заместитель председателя спортивного клуба М.Рахимов и пожелали участникам удачи. В соревнованиях студенты всех факультетов состязались в таких видах спорта, как поднятие камней, турник, армрестлинг. Основной целью конкурса стала популяризация спорта и здорового образа жизни среди молодежи.
Соревнования послужили дальнейшему повышению интереса студентов-молодежей к спорту. Студенты-победители были заслуженно награждены руководством университета.