URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI ILMIY KENGASHINING 6-MAJLISI BOʻLIB OʻTDI
Bugun, 29-yanvar kuni Urganch davlat universiteti Kengashining 2024-yildagi birinchi majlisi oʻtkazildi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Yig’ilish avvalida an’anaga muvofiq rektor B.Abdullayev ilmiy daraja olgan professor-oʻqituvchilar, jumladan: R.Razaqova, M.Jumaniyozova, O.Xo’janiyozova va J.Kushmonovlarga diplomlarni topshirdi. Shuningdek, 2023/2024 oʻquv yili uchun Urganch davlat universitetining 22 nafar Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti va nomdor davlat stipendiyalar sohiblari hamda 9 nafar “Rektor stipendiyasi” sovrindorlariga sertifikatlar va ularning ilmiy rahbarlariga tashakkurnomalar samimiy tilaklar ila tantanali topshirildi.
Shundan soʻng, Kengash yigʻilishi kun tartibidan oʻrin olgan masalalar yuzasidan oʻz ishini davom ettirdi.

THE 6TH MEETING OF THE SCIENTIFIC COUNCIL OF URGENCH STATE UNIVERSITY WAS HELD
Today, January 29, the first meeting of the Council of Urgench State University in 2024 was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
At the beginning of the meeting, in accordance with tradition, Rector B. Abdullayev presented diplomas to professors and teachers who received scientific degrees, including: R. Razakova, M. Jumaniyozova, O. Khojaniyozova and J. Kushmanov. Also, for the academic year 2023/2024, 22 President of the Republic of Uzbekistan and famous state scholarship holders and 9 "Rector's scholarship" winners of Urgench State University were ceremoniously presented with certificates and letters of thanks to their academic supervisors with sincere wishes.