URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI ILMIY KENGASHINING 6-MAJLISI BOʻLIB OʻTDI
Bugun, 29-yanvar kuni Urganch davlat universiteti Kengashining 2024-yildagi birinchi majlisi oʻtkazildi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Yig’ilish avvalida an’anaga muvofiq rektor B.Abdullayev ilmiy daraja olgan professor-oʻqituvchilar, jumladan: R.Razaqova, M.Jumaniyozova, O.Xo’janiyozova va J.Kushmonovlarga diplomlarni topshirdi. Shuningdek, 2023/2024 oʻquv yili uchun Urganch davlat universitetining 22 nafar Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti va nomdor davlat stipendiyalar sohiblari hamda 9 nafar “Rektor stipendiyasi” sovrindorlariga sertifikatlar va ularning ilmiy rahbarlariga tashakkurnomalar samimiy tilaklar ila tantanali topshirildi.
Shundan soʻng, Kengash yigʻilishi kun tartibidan oʻrin olgan masalalar yuzasidan oʻz ishini davom ettirdi.

СОСТОЯЛОСЬ 6-Е ЗАСЕДАНИЕ УЧЕНОГО СОВЕТА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО УНИВЕРСИТЕТА
Сегодня, 29 января, состоялось первое в 2024 году заседание Совета Ургенчского государственного университета. Совет прошел под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета.
В начале встречи, по традиции, ректор Б.Абдуллаев вручил дипломы профессорам-преподавателям, получившим ученые степени, в том числе: Р.Разаковой, М.Джуманиезовой, О.Ходжаниезовой и Ж.Кушманову. Также за 2023/2024 учебный год 22 лауреатам Президентских и известных государственных стипендий, также 9 лауреатам «Ректорской стипендии» Ургенчского государственного университета были торжественно вручены грамоты и благодарственные письма научным руководителям с искренними пожеланиями.