REKTOR OLIMPIADA G’OLIBLARI BILAN UCHRASHDI
Xabar berganimizdek, Urganch davlat universiteti Fizika-matematika fakulteti talabalari Turkmanistonning Ashxabod shahrida bo’lib o’tgan IV Xalqaro fan olimpiadasida matematika bo'yicha munosib ishtirok etib, 2 ta oltin, 1 ta kumush va 5 ta bronza medalni qo′lga kiritishdi.
Shu munosabat bilan, bugun 11-mart kuni UrDU rektori Baxrom Abdullayev  olimpiada g’oliblari va ularning ustozlari bilan uchrashib, samimiy suhbat qurdi va ularning yutuqlari bilan muborakbod etib, taassurotlari haqida soʻradi.
Rektor g’olib talabalarni va ularning ustozlarini munosib rag’batlantirib, navbatdagi xalqaro olimpiadalarga ham puxta tayyorgarlik ko'rishlari lozimligini taʼkidladi va bundan-da yuksak marralar va katta zafarlarga erishishlarini tiladi. Qunt bilan chuqur bilim olib, universitetimizning, qolaversa, yurtimizning matematika boʻyicha nufuzini oshirishda kuch-gʻayrat va shijoat tiladi.

THE RECTOR MET WITH THE WINNERS OF THE OLYMPIAD
As we reported, students of the Faculty of Physics and Mathematics of Urgench State University took part in mathematics at the 4th International Science Olympiad held in Ashgabat, Turkmenistan, and won 2 gold, 1 silver and 5 bronze medals.
In this regard, today, on March 11, Rector of UrSU Bakhrom Abdullayev met with the winners of the Olympiad and their teachers, had a sincere conversation, congratulated them on their achievements and asked about their impressions.
The rector encouraged the winner students and their teachers and emphasized that they should prepare thoroughly for the next international Olympiad and wished them to achieve higher goals and great victories. He wished for energy and enthusiasm in gaining deep knowledge and increasing the prestige of our university and country in mathematics.