28-mart kuni Urganch davlat universitetida milliy va xalqaro reytinglarda yuqori o‘rinlarni egallash, professor-o‘qituvchilarning faoliyatini jahon standartlari asosida baholash va rag‘batlantirib borish maqsadida pedagog xodimlarning mehnat samaradorligini belgilovchi tizim —KPI (Key performance indicator) boʻyicha Termiz davlat universiteti tajribasi ulashildi.
Seminarda UrDU rektori B.Abdullayev boshchilida prorektor va dekanlar, kafedra mudirlari va boʻlim boshliqlari, viloyatdagi OTMlar vakillari ishtirok etdi.
Seminarda TerDU mutaxassislari, TSNQB boshlig‘i O'.Xoliyorov  hamda RTTM direktori H.Choriyev  tomonidan  KPI ko‘rsatkichlarini joriy etish bo‘yicha amalga oshiriladigan ishlar va kelgusida kutilayotgan natijalar, KPI ning ta’lim samaradorligi va sifatini oshirishdagi o‘rni xususida axborot berildi.

В Ургенчском государственном университете организован семинар по внедрению системы KPI.
28 марта в Ургенчском государственном университете в целях занятия высоких мест в национальных и международных рейтингах, для поощрения работы профессоров-преподавателей на основе мировых стандартов введена система определения эффективности работы профессорско-преподавательского состава - KPI (Key performance indicator), в котором поделились опытом Термезского государственного университета.
Под руководством ректора УрГУ Б.Абдуллаева в семинаре приняли участие проректоры и деканы, заведующие кафедрами и представители высших учебных заведений региона.
На семинаре специалисты ТерГУ, руководитель Отдела контроля качества образования О. Холияров и директор Центра цифровых технологий обучения Х. Чориев представили информацию о выполнении показателей КПЭ и ожидаемых результатах в будущем, роли КПЭ в повышении эффективности и качества образования.