Ilm-fan, ta’lim va tarbiya, ma’naviyat – biz uchun ustuvor masaladir!
Bugun, 19-aprel kuni Urganch davlat universitetida Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi rahbari Otabek Hasanovning talaba-yoshlar bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Urganch davlat universitet rektori Baxrom Abdullayev, universitet rahbar xodimlari va tyutorlari, Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova va instituti rahbar xodimlari hamda har ikkala OTM talaba-yoshlari  ishtirok etishdi.
Ochiq va samimiy muloqot tarzida o’tgan uchrashuvda O.Hasanov yoshlarga kitob mutolaa qilish inson ma’naviyatini yuksaltirishda muhim ahamiyat kasb etishini uqtirib, oʻz hayotiy tajribalari bilan oʻrtoqlashdi. Milliy an’ana va qadriyatlarimizga bo’lgan hurmat hissi va Vatanga bo’lgan muhabbat, sadoqat tuyg’ularini shakllantirishda kitoblarning oʻrni borasida toʻxtaldi. Talabalarga oldilariga aniq maqsad qoʻyishlari, oʻz ustilarida muntazam ishlashlari lozimligini taʼkidladi. Har bir inson hayoti davomida oʼqishi shart boʼlgan 10 ta kitobni tavsiya qildi.
Talabalarda katta taassurot qoldirgan Otabek Hasanov bilan muloqot qizg‘in, muhokama va savol-javoblarga boy bo‘lib, uchrashuv yakunida O.Hasanov faol ishtirok etgan talaba-yoshlarga o’zining “Liderlar kitobi” ni sovg’a qildi.

Science, education and training, spirituality are our priority issues!
Today, on April 19, the head of the Republican Spirituality and Enlightenment Center Otabek Hasanov met with students and youth at Urgench State University.
The meeting was attended by the rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev, university leaders and tutors, rector of Urgench State Pedagogical Institute Feruza Madrakhimova and the leading staff of the institute, as well as students of both HEIs.
At the meeting held in the style of open and sincere communication, O. Hasanov told the youth that reading books is important in raising human spirituality and shared his life experiences. The role of books in the formation of feelings of respect for our national traditions and values, and feelings of love and loyalty to the Motherland was discussed. He emphasized to the students that they should set specific goals and work on them regularly. He recommended 10 books that everyone should read in their lifetime.
The conversation with Otabek Hasanov, who made a great impression on the students, was lively, rich in discussion and questions, and at the end of the meeting, O. Hasanov presented his "Book of Leaders" to the actively participating students.