O'ZBEKISTONDA XIZMAT KO'RSATGAN XALQ ARTISTLARI URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIGA TASHRIF BUYURISHDI
Bugun, 2-may kuni "Biz bir bo'lsak - yagona xalqmiz, birlashsak - Vatanmiz" shiori ostidagi madaniy-ma'rifiy ijodiy "Kinokarvon" loyihasi doirasida Respublikamizning taniqli kino aktyorlari Matyoqub Matjonov, Husanjon Musaboyev, Barno Qadirova,  Boltavoy Toshmatovlar singari xalqimizning sevimli aktyor va aktrisalari hamda tarix fanlari doktori, professor Fayzulla Ernazarov va shoira Farag'at Xudoyberganovalar Urganch davlat universitetiga tashrif buyurishdi.
Elimiz suygan sanʼatkorlarni universitet jamoasi iliq qarshi oldi.  Uchrashuv avvalida ijodkorlar tomonidan yurtimizdagi keng koʻlamli islohotlar eʼtirof etilib, kino olamidagi yangiliklar tilga olindi. Suhbat davomida kino sohasida erishilayotgan yutuqlar hamda kino va teatrning yoshlar ma'naviyatini yuksaltirishdagi ahamiyati to'g'risida so'z yuritildi. Talaba-yoshlar yurtimizda yaratilgan imkoniyatlardan unumli foydalanib, chuqur bilim olishga chaqirildi.
Shuningdek, kino sanʼatining dargʼalari, mahoratli dublyaj ustalari tomonidan xalqimiz sevib tomosha qiladigan, qalblaridan chuqur joy egallagan kino va seriallar, multfilmlardan qisqa epizodlar namoyish etishib, yoshlarga yuqori kayfiyat ulashishdi.

Today, on May 2, as part of the cultural and educational creative "Film Caravan" project under the slogan "If we are united - we are a single nation, if we unite - our Motherland", well-known film actors of our Republic such as Matyoqub Matjonov, Husanjon Musaboyev, Barno Kadyrova, Boltavoy Tashmatov favorite actors and actresses, doctor of history, professor Fayzulla Ernazarov and poetess Faragat Khudoyberganova visited Urgench State University.
Our favorite artists were warmly welcomed by the university team. At the beginning of the meeting, the creators acknowledged the large-scale reforms in our country and mentioned the news in the world of cinema. During the conversation, they talked about the achievements in the field of cinema and the importance of cinema and theater in raising the morale of young people. Students and young people were called to take advantage of the opportunities created in our country and get in-depth knowledge.
In addition, skilled dubbing masters showed short episodes from films and serials, cartoons, which our people love to watch and hold a deep place in their hearts.
After that, the premiere of the film “Well done, wife” was brought to the attention of the students.