O'ZBEKISTONDA XIZMAT KO'RSATGAN XALQ ARTISTLARI URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIGA TASHRIF BUYURISHDI
Bugun, 2-may kuni "Biz bir bo'lsak - yagona xalqmiz, birlashsak - Vatanmiz" shiori ostidagi madaniy-ma'rifiy ijodiy "Kinokarvon" loyihasi doirasida Respublikamizning taniqli kino aktyorlari Matyoqub Matjonov, Husanjon Musaboyev, Barno Qadirova,  Boltavoy Toshmatovlar singari xalqimizning sevimli aktyor va aktrisalari hamda tarix fanlari doktori, professor Fayzulla Ernazarov va shoira Farag'at Xudoyberganovalar Urganch davlat universitetiga tashrif buyurishdi.
Elimiz suygan sanʼatkorlarni universitet jamoasi iliq qarshi oldi.  Uchrashuv avvalida ijodkorlar tomonidan yurtimizdagi keng koʻlamli islohotlar eʼtirof etilib, kino olamidagi yangiliklar tilga olindi. Suhbat davomida kino sohasida erishilayotgan yutuqlar hamda kino va teatrning yoshlar ma'naviyatini yuksaltirishdagi ahamiyati to'g'risida so'z yuritildi. Talaba-yoshlar yurtimizda yaratilgan imkoniyatlardan unumli foydalanib, chuqur bilim olishga chaqirildi.
Shuningdek, kino sanʼatining dargʼalari, mahoratli dublyaj ustalari tomonidan xalqimiz sevib tomosha qiladigan, qalblaridan chuqur joy egallagan kino va seriallar, multfilmlardan qisqa epizodlar namoyish etishib, yoshlarga yuqori kayfiyat ulashishdi.

НАРОДНЫЕ ХУДОЖНИКИ, СЛУЖАЩИЕ В УЗБЕКИСТАНЕ, ПОСЕТИЛИ УРГЕНЧСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ
Сегодня, 2 мая, в рамках культурно-просветительского творческого проекта «Кинокараван» под лозунгом «Если мы едины – мы единый народ, если объединимся – мы Родина», известные киноактеры нашей Республики такие как Матёкуб Матжонов, Хусанджон Мусабоев, Барно Кадырова, Болтавой Ташматов, любимые актеры и актрисы, доктор исторических наук, профессор Файзулла Эрназаров и поэтесса Фарагат Худойберганова посетили Ургенчский государственный университет.
Наших любимых артистов тепло встретил коллектив университета. В начале встречи создатели признали масштабные реформы в нашей стране и упомянули новости в мире кино. В ходе беседы говорилось о достижениях в области кинематографа и значении кино и театра в поднятии морального духа молодежи. Студенты и молодежь были призваны воспользоваться возможностями, созданными в нашей стране, и получить глубокие знания.
Кроме того, опытные мастера дубляжа показали короткие эпизоды из фильмов и сериалов, мультфильмов, которых наши люди любят смотреть и занимают глубокое место в их сердцах.