Urganch davlat universiteti faxriy o'qituvchilari Ko'hna Xiva shahri va Yusuf Hamadoniy ziyoratgohiga sayohat qilishdi
Bugun, 4-may kuni universitet Kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan bir guruh mehnat faxriylari va nafaqadagi o'qituvchilar uchun "Keksalarga hurmat-yoshlarga ibrat" shiori ostida Xiva shahri "Ichan qal'a" majmuasi va Shovot tumanidagi Yusuf Hamadoniy ziyoratgohiga sayohati uyushtirildi.
Unda faxriy ustozlar ziyoratgohlar, muqaddas qadamjolar, tarixiy obidalar, yodgorlik-majmualari, muzeylar, yangi barpo etilgan obektlar boʻylab qisqa muddatli sayohat qildilar.
Sayohat davomida koʻhna Xorazmning oʻziga xos asori atiqalari, milliy madaniyatimiz va urf-odatlarimizni aks ettiruvchi buyumlar barchaning eʼtiborini jalb qildi. Sayohatchilar ziyoratgohlarini ziyorat qilish bilan birga, Ko'hna Xiva shahrining qadimiy obidalari tarixi bilan yana bir karra yaqindan tanishishdi.

Honorary teachers of Urgench State University visited the ancient city of Khiva and Yusuf Hamadoni shrine
Today, on May 4,  a trip was organized for a group of labor veterans and retired teachers by the University Trade Union Committee to visit the "Ichan Qala" complex in Khiva and the shrine of Yusuf Hamadoni in Shavat district under the slogan "Respect for the elderly and a lesson for the young".
Honored teachers made a short trip to shrines, holy places, historical monuments, memorial complexes, museums, and newly built objects.
During the trip, unique antiques of old Khorezm, items reflecting our national culture and traditions attracted everyone's attention. Along with visiting the shrines, travelers once again got to know the history of the ancient monuments of the ancient city of Khiva.