Urganch davlat universitetida “Talabalar festivali-2024” haftaligining 2-kuni boʻlib o'tdi
14-may kuni “Talabalar festivali-2024” haftaligi doirasida “Zakovat” va “Munozara” intellektual o’yinlari, “QVZ”, “Talabalar ovozi” va “Mushoira” ko’rik-tanlovlari hamda “Kibersport” musoboqalari o’tkazilishi rejalashtirilgan bo’lib, “Munozara” o’yini universitetimiz talabalari o’rtasida qizg’in baxs-munozaralarga boy tarzda o’tdi. Shuningdek, haftalig doirasidagi navbatdagi “Mushoira” ko’rik-tanlovi universitet ARM binosida bo’lib o’tdi. Tanlovda she’riyatga oshno talaba-yoshlar oʻzaro kuch sinashdilar.
Kunning ikkinchi yarimida loyiha doirsida “Zakovat” Intellektual o’yinlari bo‘lib o‘tdi. Ahamiyatlisi, ushbu “Zakovat” Intellektual o’yinlari ingliz tilida olib borildi. Unda 16 ta jamoa g‘oliblik uchun qizg’in baxs olib borishdi.
Shu bilan birga, Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida “Talabalar festivali -2024” loyihasi doirsida “Quvnoqlar va zukkolar” ko‘rik-tanlovi o’tkazildi. Tadbirni universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berdi. Unda universitetning barcha jamoalari ishtirok etishdi. Ayniqsa, Xorijiy filologiya fakultetining “Xorijlik o’zbeklar” hamda Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakultetining “Oliftalar” jamoalarining chiqishlari barchaga manzur bo’ldi.
Shundan so’ng, Kimyoviy texnologiyalar fakultetining “Iqtidor” teatr jamoasi tomonidan sahna ko’rinishlari ham namoyish etildi.

В Ургенчском государственном университете прошел 2-й день недели «Студенческий фестиваль-2024»
14 мая в рамках недели «Студенческий фестиваль-2024» планировались проведение интеллектуальных игр «Заковат» и «Мунозара», конкурсы «QVZ», «Голос студентов» и «Мушоира», а также соревнования «Киберспорт» и игра «Мунозара», которая вызвала бурные дискуссии среди студентов нашего университета. Также в здании АРМ университета прошел очередной еженедельный конкурс «Мушоира». В конкурсе соревновались студенты, знакомые с поэзией.
Во второй половине дня в рамках проекта прошли интеллектуальные игры «Заковат». Важно, что эти интеллектуальные игры «Заковат» проводились на английском языке. За победу боролись 16 команд.
Вместе с тем, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета в рамках проекта «Студенческий фестиваль-2024» прошел конкурс «КВЗ». Мероприятие открыл первый проректор университета Д.Ибадуллаев. В нем приняли участие все команды университета. Особенно понравились всем выступления команд «Зарубежные узбеки» факультета иностранной филологии и команды «Олифта» факультета естественных и сельскохозяйственных наук.
После этого спектакли представила и театральная группа «Иктидор» химико-технологического факультета.