Urganch davlat universiteti maktabining ilk qaldirg'ochlari maktabni muvaffaqiyatli tamomlashdi
25-may – “Soʻnggi qoʻngʻiroq bayrami” bugun butun Respublikamiz singari Urganch davlat universiteti huzuridagi Fizika-matematika va informatika fanlariga ixtisoslashtirilgan maktabida ham katta shodiyona bilan nishonlandi. Mazkur maktab Urganch davlat universiteti tasarrufida 2021-yil 6-sentabrda tashkil etilgan boʻlib, bugun uning ilk qaldirgʻochlari maktabni muvaffaqiyatli tamomlab, katta hayot ostonasiga qadam qoʻymoqda.
Tantanali tadbirda Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev hamda prorektor Zafar Ibragimovlar ishtirok etib, katta hayot sari yo’l olayotgan oʻquvchilarga oʻzlarining samimiy tilaklarini bildirdilar.
Ta’kidlash joizki, bu yil maktabni 52 nafar o’quvchi muvaffaqiyatli tamomladi. Ularning 2 nafari oltin va 1 nafari kumush medal sohibi bo’lishdi. 3 nafar oʻquvchi fizika, matematika hamda ingliz tili boʻyicha viloyat olimpiadasida faxrli 1-oʻrinni egallashdi. Bitiruv kechasida olimpiada gʻoliblari va ularning ustozlari faxriy yorliq hamda pul mukofotlari bilan taqdirlandi. Namunali xulqi, maktabni aʼlo baholarga tamomlagani va jamoat ishlarida faolligi uchun bir guruh oʻquvchilar va ularning ota-onalariga tashakkurnomalar va esdalik sovgʻalari topshirildi.

Первые ласточки школы Ургенчского государственного университета успешно окончили школу
Также как по всей Республике, 25 мая – «Праздник последнего звонка» с большой радостью отметили и в специализированной школе физики, математики и информатики при Ургенчском государственном университете. Эта школа была создана при Ургенчском государственном университете 6 сентября 2021 года, и сегодня ее первые выпускники успешно окончили школу и вступают на порог большой жизни.
Ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев и проректор Зафар Ибрагимов приняли участие в торжественном мероприятии и выразили искренние пожелания выпускникам, вступающим на путь к большой жизни.
Следует отметить, что в этом году школу успешно окончили 52 ученика. 2 из них получили золотую и 1 серебряную медали. 3 ученика заняли первые места на областной олимпиаде по физике, математике и английскому языку. В выпускном вечере победители олимпиады и их преподаватели были награждены почетными грамотами и денежными призами. За примерное поведение, отличное окончание учебы и активную общественную работу группе студентов и их родителям были вручены благодарственные письма и памятные подарки.