Urganch davlat universiteti maktabining ilk qaldirg'ochlari maktabni muvaffaqiyatli tamomlashdi
25-may – “Soʻnggi qoʻngʻiroq bayrami” bugun butun Respublikamiz singari Urganch davlat universiteti huzuridagi Fizika-matematika va informatika fanlariga ixtisoslashtirilgan maktabida ham katta shodiyona bilan nishonlandi. Mazkur maktab Urganch davlat universiteti tasarrufida 2021-yil 6-sentabrda tashkil etilgan boʻlib, bugun uning ilk qaldirgʻochlari maktabni muvaffaqiyatli tamomlab, katta hayot ostonasiga qadam qoʻymoqda.
Tantanali tadbirda Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev hamda prorektor Zafar Ibragimovlar ishtirok etib, katta hayot sari yo’l olayotgan oʻquvchilarga oʻzlarining samimiy tilaklarini bildirdilar.
Ta’kidlash joizki, bu yil maktabni 52 nafar o’quvchi muvaffaqiyatli tamomladi. Ularning 2 nafari oltin va 1 nafari kumush medal sohibi bo’lishdi. 3 nafar oʻquvchi fizika, matematika hamda ingliz tili boʻyicha viloyat olimpiadasida faxrli 1-oʻrinni egallashdi. Bitiruv kechasida olimpiada gʻoliblari va ularning ustozlari faxriy yorliq hamda pul mukofotlari bilan taqdirlandi. Namunali xulqi, maktabni aʼlo baholarga tamomlagani va jamoat ishlarida faolligi uchun bir guruh oʻquvchilar va ularning ota-onalariga tashakkurnomalar va esdalik sovgʻalari topshirildi.

The first swallows of School of Urgench State University have successfully graduated
May 25 - "The Last Call Holiday" was celebrated with great joy in the School of Physics, Mathematics and Informatics at the Urgench State University, as well as in the whole republic. This school was established under the authority of Urgench State University on September 6, 2021, and today its first graduates have successfully graduated from school and are stepping on the threshold of a great life.
Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev and Vice-Rector Zafar Ibragimov participated in the solemn event and expressed their sincere wishes to the students who are on their way to a great life.
It should be noted that 52 students successfully graduated from the school this year. 2 of them won gold and 1 silver medal. 3 students won first place in the regional Olympiad in physics, mathematics and English. On the graduation night, Olympiad winners and their teachers were awarded with certificates of honor and cash prizes. A group of students and their parents were presented with letters of thanks and souvenirs for their exemplary behavior, graduation with excellent marks and activeness in public works.