Dissertatsiya ishlari muvaffaqiyatli himoya qilindi!
Bugun, 26-iyul kuni Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.12.2019.Fil.55.02 Ilmiy kengashining navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Unda “Oʻzbek tilshunosligi” kafedrasi oʻqituvchisi Allaberganova Dilbarjon Atabekovna 10.00.01 – O‘zbek tili ixtisosligi bo‘yicha filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD)ilmiy darajasini olish uchun  “Omon Matjon she’riyati lingvopoetikasi” mavzusida yozilgan dissertatsiya ishini 100 % ovoz bilan muvaffaqiyatli himoya qildi.
Shuningdek, mazkur kengash yigʻilishida Urganch davlat universiteti “Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri Abidova Roxatoy Xudayberganovna “Minnatdorchilik nutqiy aktining lingvomadaniy va lingvopragmatik xususiyatlari (ingliz va o‘zbek tillari misolida)” mavzusidagi 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD)ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishini 100 % ovoz bilan muvaffaqiyatli himoya qildi.
Universitet jamoasi nomidan har ikkala olimani ushbu yutuq bilan samimiy qutlab, ularga mustahkam sogʻlik, ilm yoʻlida yuksak parvozlar tilaymiz.

Dissertation work successfully defended!
Today, on July 26, the next meeting of the Scientific Council of PhD.03/30.12.2019.Phil.55.02 under Urgench State University was held.
Teacher of the "Uzbek Linguistics" department, Allaberganova Dilbarjon Atabekovna successfully defend 10.00.01 -  of the dissertation work written on the topic "Linguopoetics of Amon Matjon's poetry" with 100% voice to receive the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Uzbek language specialty.
Also, at this council meeting, Abidova Rokhatoy Khudaiberganovna, the head of the department of "English language and literature" of Urgench State University, spoke on the topic "Linguo-cultural and linguo-pragmatic features of the speech act of gratitude (in the case of English and Uzbek languages)" 10.00.06 - Comparative literary studies, cross-linguistics and successfully defended the thesis written for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in philological sciences with 100% votes.
On behalf of the university team, we sincerely congratulate both scientists with this achievement and wish them good health and high flights in the path of science.