Urganch davlat universitetida yangi o’quv yilining ochilish marosimi boʻlib oʻtdi
Bugun Urganch davlat universitetida “Biz bir bo’lsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz” shiori ostida yangi oʻquv yilining boshlanishi munosabati bilan tantanali tadbir hamda "Talabalik qasamyodi"ni qabul qilish marosimi ko’tarinki shukuh bilan nishonladi.
Tadbirda mamlakatimiz taraqqiyotiga munosib hissa qoʻshib kelayotgan turli soha vakillari, davlat va jamiyat arboblari, tadbirkorlar, olimu shoirlar, talaba-yoshlarning ota-onalari mehmon sifatida ishtirok etishdi.
Davlatimiz madhiyasi jaranggi bilan boshlangan tadbirni Urganch davlat universiteti rektori, professor Baxrom Abdullayev kirish so’z bilan ochib berdi. Mustaqilligimizning 33 yilligi va yangi oʻquv yilining boshlanishi bilan barchani qizgʻin tabriklab, talabalarni yangi oʻquv yilida yangi marralar, natijalarga erishishlarida muvaffaqiyat tiladi.
Tantanali marosimning tabrik soʻzlarida Xorazm viloyati “Nuroniy jamg’armasi” raisi R.Sultonov, O’zbekiston yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati bo’limi rahbari G.Ibodullayeva, UrDU professori X.Bobojonovlar soʻzga chiqib, yurtimizda soʻnggi yillarda taʼlim tizimida olib borilayotgan islohotlar, oʻzgarishlar haqida alohida toʻxtaldilar, talabalik baxtiga muyassar boʻlgan yoshlarni samimiy tabrikladilar.
Tadbir yakunida  Urganch davlat universitetining 1-kursiga qabul qilingan talabalari nomidan 2024-2025 o'quv yili uchun qabul test sinovlarida eng yuqori ball to’plagan talabalar "Talabalik qasamyodi"ni qabul qilishdi.
Urganch davlat universitetining barcha professor-o’qituvchilari hamda talaba-yoshlariga yangi 2024-2025 o'quv yili muborak boʻlsin!

В Ургенчском государственном университете состоялась церемония открытия нового учебного года
Сегодня в Ургенчском государственном университете с большим воодушевлением отметили торжественное мероприятие по случаю начала нового учебного года под девизом " Если мы едины – мы единая нация, если объединимся – мы Родина", а также церемония принятия "Студенческой присяги.
В мероприятии в качестве гостей приняли участие представители различных сфер, государственные и общественные деятели, предприниматели, ученые, поэты, родители студенческой молодежи, которые вносят достойный вклад в развитие нашей страны.
Мероприятие, начавшееся со звучания государственного гимна, открыл с вступительным словом ректор Ургенчского государственного университета, профессор Бахром Абдуллаев. Поздравляя всех с 33-й годовщиной независимости и началом нового учебного года, он пожелал студентам успехов в достижении новых высот и результатов в новом учебном году.
В поздравительных словах к торжественной церемонии председатель Харезмского областного “Фонда Нурони” Р.Султанов, руководитель Харезмского областного отделения Союза писателей Узбекистана Г.Ибадуллаева, профессор УрГУ Х. Бабажановы выступая, отдельно остановились на реформах, изменениях в системе образования, проводимых в нашей стране в последние годы, искренне поздравили молодых людей, которым посчастливилось стать студентами.
В завершение мероприятия от имени студентов, зачисленных на 1 курс Ургенчского государственного университета, студенты, набравшие наивысшие баллы по вступительным экзаменам на 2024-2025 учебный год, приняли "Студенческую присягу".
С новым 2024-2025 учебным годом всех профессорско-преподавательского состава и студентов Ургенчского государственного университета!