Urganch davlat universitetida “Rektor va yoshlar” uchrashuvlari qizg’in davom etmoqda
Yurtimizda yoshlar masalasi davlat siyosati darajasida ekanligi barchamizga birdek ayon. Taʼkidlanganidek,  Urganch davlat universitetida ham yoshlar uchun ko’plab imkoniyat va shart-sharoitlar mavjud. Joriy yilda universitetga o’qishga qabul qilingan talabalar bilan rektor uchrashuvlarida ham yoshlar ana shu keng imkoniyat va sharoitlar bilan yaqindan tanishtirilmoqda.
13-sentabr kuni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakulteti 1-bosqich talabalari ishtirokida o’tkazildi.
Dastavval, rektor B.Abdullayev mamlakatimiz va universitet ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar to’g’risida so‘z yuritdi. Shuningdek, oliygohimizda iqtidorli talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida to’xtalib, bu sharoitlardan unumli foydalangan holda yoshlarni ilm olishga chorladi.
Shuningdek, uchrashuvda birinchi prorektor D.Ibadullayev universitetdagi maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlar haqida, Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi X.Shixova esa korrupsiyaning turlari hamda korrupsiyaviy huquqbuzarliklar sodir etilganda qonun oldida javobgarlik mavjudligi haqida ma'lumotlar berdilar.
Uchrashuv davomida talabalar universitet ichki tartib-qoidalari, o‘quv jarayonlari va yakuniy nazorat tizimi haqida o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

"Rector and youth" meetings are in full swing at Urgench State University
It is clear to all of us that the issue of youth in our country is at the level of state policy. As noted, Urgench State University also has many opportunities and conditions for youngsters. This year, at the meetings of the rector with the students admitted to the university, youngsters are closely introduced to these wide opportunities and conditions.
On September 13, the next meeting of Urgench State University Rector B.Abdullayev was held with the participation of 1st-year students of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences.
First, Rector B.Abdullayev spoke about the reforms implemented in the education system of our country and the university. He also spoke about the opportunities created for talented students in our university and called on youth to learn by making use of these conditions.
Also, at the meeting, the first vice-rector D.Ibadullayev gave information about the spiritual and educational processes at the university, and the head of the "Compliance-control" anti-corruption management department H.Shikhova gave information about the types of corruption and the existence of responsibility before the law when corrupt offenses are committed.
During the meeting, students received answers to their questions about the university's internal procedures, educational processes and the final control system.