Urganch davlat universiteti Kengashining 2-majlisi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 3-oktabr kuni Urganch davlat universitetida navbatdagi universitet Kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Kengash avvalida rektor B.Abdullayev 1-oktabr – “O‘qituvchi va murabbiylar” kuni munosabati bilan bir guruh universitet professor-o‘qituvchilariga “Oliy ta’lim a’lochisi” ko‘krak nishoni, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining faxriy yorlig‘ini topshirdi. OAK professori ilmiy unvoniga ega bo‘lgan professor-o‘qituvchilarga diplomlari topshirildi. Shuningdek, rektor O‘zbekiston Milliy chempionatida  Oltin medalni qo‘lga kiritgan voleybolchi qizlar jamoasini qizg‘in tabriklab, murabbiysi N.Ro′zmetovga chempionat kubogini topshirdi.

Сегодня, 3 октября, в Ургенчском государственном университете состоялось очередное заседание совета университета.
В начале правления ректор Б.Абдуллаев вручил группе профессорско – преподавательского состава университета нагрудный знак “Отличник высшего образования”, почетную грамоту министра высшего образования, науки и инноваций в связи с 1 октября - днем “учителя и наставника”. Профессорам - преподавателям, имеющим ученое звание профессора ВАК, вручались дипломы. Ректор также горячо поздравил команду волейболисток, завоевавших золотые медали национального чемпионата Узбекистана, и вручил тренеру Н.Рузметову кубок чемпионата.
После этого были обсуждены вопросы повестки дня и заслушана информация соответствующих ответственных лиц.