Ozarbayjonning G‘arbiy Kaspiy universiteti bilan hamkorlik oʻrnatildi
Joriy yilning 18-dekabr kuni Urganch davlat universitetiga Ozarbayjon davlatining G‘arbiy Kaspiy universiteti Biznes va mahalliy boshqaruv fakulteti dekani, prof. Natig Mirzayev tashrif buyurdi. Mehmon bilan UrDU Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori G‘ayrat O‘razboyev, Xalqaro hamkorlik boʻlimi boshligʻi E.Yoʻldoshev hamda Iqtisodiyot kafedrasi professori B.Ro‘zmetovlar ishtirokida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda prorektor G‘.O‘razboyev universitetning ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklari, xalqaro hamkorlik aloqalari bilan taqdimot va videoroliklar orqali tanishtirdi. Kelgusidagi hamkorlik aloqalari muhokama etildi.
Muloqot natijasi oʻlaroq, G‘arbiy Kaspiy universiteti va Urganch davlat universiteti o‘rtasida shartnoma imzolandi. Ushbu kelishuv iqtisodiyot, turizm va boshqa sohalarda talaba va professor-o‘qituvchilar almashinuvini amalga oshirishni koʻzda tutadi.
Shundan soʻng, prof. Natig Mirzayev Filologiya va san’at fakultetida tashkil etilgan Yusuf Vazir Chamanzaminli nomidagi Ozarbayjon-O’zbekiston do’stlik markazida bo‘ldi. U yerda fakultet dekani D.G‘ayipov markazdan joy olgan Ozarbayjonning milliy-maʼnaviy qadriyatlari, tarixi, adabiyoti, madaniyati va san'atini aks qildiruvchi kitoblar, ulugʼ shoir va yozuvchilarning siymolari bilan tanishtirib o‘tdi.

Cooperation was established with the West Caspian University of Azerbaijan
On December 18 of this year, the dean of the Faculty of Business and Local Government, the West Caspian University of Azerbaijan, Prof. Natig Mirzayev, visited Urgench State University. A meeting was held with the guest in the presence of UrSU Vice-Rector for International Cooperation G'airat O'razboyev, Head of the Department of International Cooperation E.Yoldoshev, and Professor of the Department of Economics B.Rozmetov.
At the meeting, vice-rector G'. O'razboyev introduced the educational directions and specialties of the university and international cooperation relations through presentations and videos. Future cooperation relations were discussed.
As a result of the dialogue, an agreement was signed between West Caspian University and Urgench State University. This agreement envisages the exchange of students and professors in economics, tourism, and other fields.
After that, Prof. Natig Mirzayev visited the Azerbaijan-Uzbekistan Friendship Center named after Yusuf Vazir Chamanzaminli, established at the Faculty of Philology and Arts. There, the dean of the faculty, D.Gayipov, introduced the books reflecting the national and spiritual values, history, literature, culture, and art of Azerbaijan, as well as the figures of great poets and writers.