UrDU voleybolchi qizlar jamoasi "UNIVERSIADA-2025" sport musobaqalarida mutloq g'oliblikni qo'lga kiritishdi
Xabaringiz bor, Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida sportning voleybol turi bo‘yicha Universiada musobaqalarining Respublika bosqichi 5 kun davomida Buxoro viloyatida o‘tkazildi. Unda Urganch davlat universitetining yigitlar va qizlar jamoasi faol ishtirok etishdi. Finalda talaba-qizlarimiz Andijon jamoasi bilan o'zaro bellashib, birinchilikni qo'lga kiritishdi.
1-o‘rin: Xorazm viloyati;
2-o‘rin: Andijon viloyati;
3-o‘rin: Buxoro viloyati.
Talaba-qizlarimizni va ularning murabbiylarini ushbu ulkan g'alaba bilan universitet jamoasi nomidan tabriklaymiz!

The UrSU girls' volleyball team won the absolute victory in the sports competitions "UNIVERSIADA-2025."
As you know, the Republican stage of Universiade competitions among students of higher educational institutions in volleyball was held in Bukhara region for 5 days. The team of boys and girls of Urgench State University took an active part in it. In the final, our female students competed with the Andijan team and won first place.
1st place: Khorezm region;
2nd place: Andijan region;
3rd place: Bukhara region.
On behalf of the university team, we congratulate our students and their coaches on this great victory!