Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining Filologiya va san’at fakulteti tomonidan “8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni” munosabati bilan bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda ayollarni tabriklash va ularga hurmat-ehtirom bildirish maqsadida konsert dasturi namoyish etildi. Tadbirni universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berdi va barcha ayollarni bu ulug‘ kunga bag‘ishlangan tabriklari bilan qizg‘in kutib oldi.
Konsert dasturida Respublika va xalqaro ko‘rik-tanlovlar g‘olibi, dirijor Inoyat Karimov boshchiligidagi "Jayxun" orkestr jamoasining badiiy chiqishlari tomoshabinlarga taqdim etildi. Orkestrning professional ijrosi, nafaqat musiqa asarlarini, balki yuqori madaniyatni ham namoyish etdi.
Tadbir davomida San’at yo‘nalishi talabalarining jonli ijrodagi kuy-qo‘shiqlari, shuningdek, xalq musiqasi va zamonaviy kompozitsiyalar tomoshabinga taqdim etildi. Talabalar o‘zining san’ati orqali ayollarga bo‘lgan hurmatini va ularga bo‘lgan chuqur ehtiromini ifodalashdi.

The Faculty of Philology and Arts of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni organized a festive event on the occasion of “March 8 - International Women's Day”.
A concert program was presented at the event to congratulate women and show respect for them. The event was opened by the first vice-rector of the university, D.Ibadullayev, and warmly welcomed all women with congratulations dedicated to this great day.
The concert program featured artistic performances by the "Jaykhun" orchestra, led by conductor Inoyat Karimov, the winner of republican and international competitions. The professional performance of the orchestra demonstrated not only musical works, but also high culture.
During the event, live songs and songs by students of the Arts Department, as well as folk music and modern compositions, were presented to the audience. The students expressed their respect and deep admiration for women through their art.