Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetida “Ma’rifat darsi” mashg‘uloti tashkil etildi
Xabaringiz bor,  Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida oliygoh rahbar xodimlari tomonidan “Ma’rifat darsi” mashg‘ulotlari olib borilmoqda. Bugun navbatdagi mashg’ulot Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti talaba-yoshlari ishtirokida tashkil etildi.
Tashkil etilgan mashg’ulot davomida Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti dekani, prof. I.Abdullayev tomonidan talabalarga yurtimizda iqtisodiy, ijtimoiy-siyosiy sohalarda amalga oshirilayotgan islohotlar to’g’risida ma’lumotlar berildi.
Ta’kidlash joizki, bu kabi mashg’ulotlar yoshlarda vatanparvarlik hissini oshirish, atrofimizda sodir bo’layotgan voqealardan xabardor qilish hamda mamlakatimizda olib borilayotgan islohotlarga daxldorlik hissini shakllantirishdan iborat.

На факультете социальных и экономических наук организован “Урок просвещения”
Как известно, “Урок просвещения” проводит руководство Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни. Сегодня было организовано очередное учение с участием студентов факультета социальных и экономических наук.
В ходе организованного обучения декан факультета социальных и экономических наук, профессор И.Абдуллаев предоставил студентам информацию о реформах, реализуемых в нашей стране в экономической, общественно-политической сферах.
Стоит отметить, что подобные мероприятия направлены на повышение чувства патриотизма у молодежи, информирование ее о событиях, происходящих вокруг нее, формирование чувства сопричастности к проводимым в нашей стране реформам.