“Universiada” sport musobaqalarining Futbol sport turi boʻyicha final bosqichi o'yinlariga start berildi
Xorazm viloyati "Universiada" sport musobaqalarining futbol bo'yicha Respublika final bosqichiga mezbonlik qilmoqda...
Joriy yilning 9-14-aprel kunlari Xorazm viloyatida oliy taʼlim muassasalarining talaba-yoshlari oʻrtasida anʼanaviy tarzda oʻtkazilib kelinayotgan “Universiada” sport musobaqalarining Futbol sport turi boʻyicha final bosqichi oʻyinlari boʻlib oʻtmoqda.
Bugun, 10-aprel kuni Urganch shahrida joylashgan "Yoshlik" sport majmuasida "Universiada" sport musobaqalarining dastlab ochilish marosimi bo'lib o'tdi. Unda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i Z.Sa'dullayev ishtirok etib, final bosqichiga yetib kelgan barcha jamoalarga omad va zafarlar tiladi hamda ushbu musobaqaning yoshlar orasida sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish, iste'dodli sportchilarni aniqlashda muhim maydon bo'lib xizmat qilishini ta'kidladi.

The final stage of the Universiade sports competitions in football has started
The Khorezm region is hosting the Republican final stage of the Universiade sports competitions in football...
On April 9-14 of this year, the final stage of the Universiade sports competitions in football, traditionally held among students and youth of higher educational institutions, is being held in the Khorezm region.
Today, on April 10, the opening ceremony of the Universiade sports competitions was held at the "Yoshlik" sports complex in the city of Urgench. The head of the Khorezm regional department of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, Z.Sa'dullayev, attended the event and wished success and victory to all teams that reached the final stage, noting that this competition serves as an important platform for promoting a healthy lifestyle among youngsters and identifying talented athletes.
The team of Urgench State University named after Abu Rayhon Rayhon Biruni is one of the main organizers in organizing the final competitions of this prestigious competition.