Oliygohda o‘quv adabiyotlarini yaratish va nashr qilish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan o'rganish ishlari olib borilmoqda
Bugun, 2-may kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 12-avgustdagi kengaytirilgan yig‘ilishining 72-son bayonining 5-bandida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida o‘quv adabiyotlarini yaratish, nashr qilish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar, fanlarning o‘quv adabiyotlari bilan ta’minlanganlik holatini o‘rganish yuzasidan tekshiruv ishlari amalga oshirilmoqda.
Dastlab Respublika ishchi guruhi rahbari S.Tajibayev boshchiligidagi ishchi guruh hamda oliygoh mas'ullari ishtirokida o‘quv adabiyotlarini yaratish, nashr qilish bo’yicha yig’ilish o’tkazildi.
Shundan so’ng, ishchi guruh a’zolari Axborot-resurs markazi direktori G'.Samandarov hamrohligida markaz binosi hamda amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi.

В университете проводятся работы по изучению и внедрению направлений создания и издания учебной литературы
Сегодня, 2 мая, в соответствии с пунктом 5 протокола расширенного заседания Министерства высшего образования, науки и инноваций от 12 августа 2024 года, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний проводятся проверочные работы по обеспечению выполнения задач, связанных с созданием и изданием учебной литературы, а также состоянием обеспечения учебных дисциплин необходимыми учебными материалами.
Сначала под руководством главы рабочей группы С.Таджибаева была проведена встреча с участием рабочей группы и ответственных лиц университета, на которой обсуждались вопросы создания и издания учебной литературы.
Затем члены рабочей группы под руководством директора Информационно-ресурсного центра Г.Самандарова ознакомились с зданием центра и проводимыми там работами.