Oliygohda o‘quv adabiyotlarini yaratish va nashr qilish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan o'rganish ishlari olib borilmoqda
Bugun, 2-may kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 12-avgustdagi kengaytirilgan yig‘ilishining 72-son bayonining 5-bandida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida o‘quv adabiyotlarini yaratish, nashr qilish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar, fanlarning o‘quv adabiyotlari bilan ta’minlanganlik holatini o‘rganish yuzasidan tekshiruv ishlari amalga oshirilmoqda.
Dastlab Respublika ishchi guruhi rahbari S.Tajibayev boshchiligidagi ishchi guruh hamda oliygoh mas'ullari ishtirokida o‘quv adabiyotlarini yaratish, nashr qilish bo’yicha yig’ilish o’tkazildi.
Shundan so’ng, ishchi guruh a’zolari Axborot-resurs markazi direktori G'.Samandarov hamrohligida markaz binosi hamda amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi.

An audit is being conducted at the university on the work being carried out in the direction of creating and publishing educational literature
Today, on May 2, in order to ensure the implementation of the tasks set out in paragraph 5 of the minutes of the expanded meeting of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation No. 72 dated August 12, 2024, an audit is being conducted at the Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni to study the work being carried out in the direction of creating and publishing educational literature, and the state of provision of subjects with educational literature.
Initially, a meeting was held on the creation and publication of educational literature with the participation of the working group headed by the head of the Republican working group S.Tajibayev and university officials.
After that, the working group members, accompanied by the Director of the Information Resource Center, G.Samandarov, got acquainted with the center's building and the work being done.