O‘qishini ko‘chirish istagida bo'lgan talabgorlar uchun kasbiy (ijodiy) imtihon boʻlib oʻtdi
Bugun, 13-avgust kuni 2025/2026-o‘quv yilida xorijiy va nodavlat oliy ta’lim muassasalaridan respublika davlat oliy ta’lim muassasalarining kirish sinovlari tarkibida kasbiy (ijodiy) imtihon boʻlgan Urganch davlat universitetining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga o‘qishini ko‘chirish bo‘yicha ro‘yxatdan o‘tgan talabgorlar uchun kasbiy (ijodiy) imtihon boʻlib oʻtdi.
Oʻqishini Urganch davlat universitetiga koʻchirish istagidagi jami 5 nafar talabgor Sport faoliyati: futbol, basketbol hamda dzyudo kabi yo’nalishlar uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlarda ishtirok etishdi.
Imtihon jarayonlarining kamera kuzatuvida oʻtkazilganligi hamda jamoatchilik ishtiroki sinovlarning shaffofligini taʼminlashga xizmat qildi.
Maʼlumot uchun, bahosidan norozi bo'lgan talabgorlar uchun 14-avgust apellatsiya kuni etib belgilangan.

Professional exam held for applicants wishing to transfer
Today, on August 13, a professional exam was held for applicants who registered to transfer from foreign and non-governmental higher education institutions to the bachelor's degree programs at Urgench State University, as part of the admission process for the 2025/2026 academic year.
A total of 5 applicants wishing to transfer to Urgench State University took part in the professional exams in sports fields such as football, basketball, and judo.
The exam process was conducted under camera surveillance and with the participation of the public, helping ensure transparency.
For reference: August 14 has been designated as the appeal day for applicants who are dissatisfied with their scores.