Xasanov Temur Gafurjonovichning fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Xasanov Temur Gafurjonovichning 01.01.02 – Differensial tenglamalar va matematik fizikaixtisosligi bo‘yicha “Manbalarga ega nostatsionar koeffitsiyentli Korteveg-de Friz tenglamasini tez kamayuvchi va davriy funksiyalar sinflarida integrallash” mavzusidagi falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi Samarqand davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.30/30.12.2019.FM.02.01 raqamli Ilmiy kengashning 2025 yil 24 may kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tdi.

О защите диссертации Хасанова Темура Гафуржоновича на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по физико-математическим наукам
Защита диссертации Хасанова Темура Гафуржоновича на тему «Интегрирование уравнения Кортевега–де Фриза с нестационарными коэффициентами и источниками в классах быстро убывающих и периодических функций» по специальности 01.01.02 – Дифференциальные уравнения и математическая физика, представленной на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по физико-математическим наукам, состоялась 24 мая 2025 года в 10:00 на заседании Научного совета DSc.30/30.12.2019.FM.02.01 при Самаркандском государственном университете.